Komputer Disney'a dla najmłodszych

Komputer Disney'a dla najmłodszych

Komputer Disney'a dla najmłodszych
29.06.2009 13:47, aktualizacja: 29.06.2009 14:14

Asus zapowiedział dziś wydanie nowej serii netbooków skierowanej do najmłodszych użytkowników - Disney Netbook. Komputer, będący owocem współpracy pomiędzy firmą Asus i Disney Consumer Products (DCP), zarówno od strony sprzętowej, jak i od strony oprogramowania łączy w sobie komputer Eee PC z urokiem bajek Disneya.

Disney Netbook opracowano z myślą o rodzicach i dzieciach. Wyróżnia go bardzo wytrzymała konstrukcja i unikatowy, disnejowski interfejs użytkownika. W skład zestawu wchodzi, między innymi, ponad 4. opcji kontroli rodzicielskiej, 8,9-calowy ekran LCD, karta Wi-Fi, system operacyjny Windows XP Home i łatwe w użyciu oprogramowanie stworzone specjalnie dla dzieci z postaciami z bajek Disneya, w pięknej oprawie graficznej. Przeglądarki i klient poczty elektronicznej wyposażone są w dodatkowe filtry, dzięki którym dzieci mają dostęp jedynie do bezpiecznych treści, a rodzice mogą decydować, z kim ich dzieci korespondują. „Pasek z gadżetami” zawiera specjalnie opracowane, dwuwymiarowe menu wyświetlające klienta poczty Disney, przeglądarkę Disney oraz kolejną opcję kontroli rodzicielskiej.

Obraz
© (fot. Asus)

Korzystanie z komputera to dobra zabawa: pulpit, aplikacje i gry Disneya
Disney Netbook w doskonały sposób oddaje magię Disneya –. od pięknych obrazków na pokrywie LCD i kamery internetowej w kształcie myszki Miki, po pulpit z disnejowskimi motywami i specjalne aplikacje Disneya. Dzieci mogą dowolnie ozdabiać swój pulpit – trafnie zresztą nazwany Pulpitem Disneya (Disney Desktop) – motywami z postaciami najbardziej lubianych produkcji Disneya i Disney Pixar, m.in. Auta, Club Penguin, Klasyczne Postacie Disneya, Wróżki Disneya, Księżniczki Disneya, Klasyczna Myszka Miki, Toy Story i WALL-E. Dostępne są również motywy przeznaczone dla starszych dzieci, na przykład Hannah Montana i Jonas Brothers.

Dodatkowo netbook zawiera opracowane przez Disneya aplikacje, takie jak Disney Mix umożliwiający zarządzanie muzyką i innymi multimediami, Disney Pix służący do edycji i archiwizacji zdjęć oraz Radio Disney. Do Disney Pix dołączono program Disney Bobblehead, dzięki któremu dzieci mogą doklejać zdjęcia swoich twarzy do różnych tułowi, wmontowywać je do filmów i widokówek i odgrywać scenki z dziwnymi tańcami, co zapewni im wiele godzin świetnej zabawy. Radio Disney pozwala dzieciom na odsłuchiwanie w czasie rzeczywistym muzyki z Internetu i jednoczesne wysyłanie zamówień na konkretne piosenki. Disney Notebook zawiera również grę wyścigową, grę do ćwiczenia pamięci i album na zdjęcia. . Kolejnymi użytecznymi narzędziami są łatwo dostępne widgety, takie jak budzik, kalkulator i bloczek do notatek z opcją przyklejania na pulpicie „przypomnień”.

Obraz
© (fot. Asus)

Disney Netbook opracowano z myślą o bezpieczeństwie, zarówno pod względem wytrzymałości samego urządzenia, jak i dostępu do treści. Urządzenie zostało specjalnie wzmocnione, zawiera odporną na zalanie klawiaturę oraz system ShockShield Data Protection, który chroni przed utratą danych przy uderzeniach. Komputer wyposażono też w baterię polimerową wbudowaną w taki sposób, aby dzieci nie mogły się do niej dostać, ani jej usunąć, dzięki czemu nie są narażone na niebezpieczeństwo porażenia prądem.

Jeśli chodzi o dostęp do treści, Disney Netbook zapewnia bezpieczne środowisko pracy dzięki odpowiednim narzędziom kontroli rodzicielskiej. Pozwala na przykład rodzicom na wybieranie, z jakich stron mogą korzystać ich dzieci, z kim mogą korespondować przez pocztę elektroniczną i jakich programów mogą używać. Zezwolenia można też zsynchronizować z kalendarzem, dzięki czemu w zautomatyzowany sposób będzie można pozwalać dzieciom na konkretne rzeczy w wybrane dni i w odpowiednich godzinach. Rodzice będą też mogli przeglądać raporty pokazujące gdzie i jak dużo czasu spędzają ich dzieci. Przeglądarka Disney już po pierwszym uruchomieniu zawiera 4. odnośników do sprawdzonych, bezpiecznych stron.

Cena sugerowana ASUS Disney Netbook w Stanach Zjednoczonych będzie wynosiła 349 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)