Wideorejestrator do samochodu. Może się przydać w trudnej sytuacji

Nagrania z kamerki samochodowej może być bardzo przydatne, pod warunkiem, że jest dobrej jakości. Sprzęt musi nagrywać niezależnie od pory dnia czy warunków jazdy, dlatego zwróć uwagę na najważniejsze parametry.

Rejestrator jazdy może szybko stać się twoim kompanem podczas długich, wymagających tras
Rejestrator jazdy może szybko stać się twoim kompanem podczas długich, wymagających tras
Źródło zdjęć: © Shutterstock

16.08.2021 | aktual.: 06.03.2024 21:19

Warto zastanowić się nad jej podstawowymi atutami i wybrać model, który sprawdzi się niezależnie od warunków. Przede wszystkim zwróć uwagę na rozdzielczość, w jakiej nagrywane są filmy. Najtańsze kamery, które kosztują kilkadziesiąt złotych są w stanie nagrywać filmy w jakości HD, obecnie jednak najlepszym wyborem będzie Full HD. Na rynku znajdziemy również wideorejestratory 4k, ale trzeba pamiętać, że nagranie będzie miało większą objętość i w efekcie film będzie trwać krócej, nim zacznie się nadpisywać.

Poza rozdzielczością zwróć również uwagę na płynność nagrywania. Sytuacja na drodze zmienia się w ułamku sekundy, a mając kamerę o rozklatkowanym obrazie, który przypomina raczej pokaz slajdów niż jednolite nagranie, najważniejsze momenty mogą ci umknąć. Warto zainwestować w dobrej jakości kamerę zwłaszcza, jeśli często poruszasz się po drogach ekspresowych i autostradach. Równie istotny jest szeroki kąt nagrywania. Jeśli kamera obejmuje zasięgiem jedynie twój pas jezdni, trudno będzie odtworzyć całą sytuację na drodze. Nowoczesne kamery umożliwiają nagrywanie obrazu pod kątem 150 st i więcej.

Kamera do jazdy nocnej

Jakość nagrywania w nocy to parametr szczególnie ważny dla osób, które dużo podróżują, na przykład zawodowych kierowców. Aby obraz prezentował się odpowiednio dobrze, nie wystarczy wysoka liczba megapikseli, ale również odpowiednio duża matryca. W gruncie rzeczy kamerka samochodowa z niewielką matrycą i sporą liczbą megapikseli nagrywa filmy, które w nocnej scenerii zdają się przymglone, a na zacienionych miejscach pojawia się charakterystyczna kaszka. Zwróć również uwagę na jasność obiektywu. Sprzęt powinien być odporny na światło latarni ulicznych czy samochodów jadących z naprzeciwka. Warto sprawdzić możliwości kamery zarówno w bezchmurną noc, jak i podczas deszczu. Światła odbijające się od asfaltu mogą negatywnie wpłynąć na jakość obrazu.

Czasem trudno jest ustalić, kto ponosi winę za niebezpieczne zdarzenie na drodze. Dlatego kamera samochodowa powinna stać się nieodłącznym kompanem zarówno podczas bliskich, jak i krótszych tras.

Źródło artykułu:WP Tech
poradnik kupującegokamerawideorejestrator
Komentarze (6)