Komary w długi weekend? Pogoda sprawiła nam niespodziankę

Komary w długi weekend? Pogoda sprawiła nam niespodziankę

Komary w długi weekend? Pogoda sprawiła nam niespodziankę
Źródło zdjęć: © Getty Images | Smith Collection, Gado
Bolesław Breczko
09.06.2020 12:35, aktualizacja: 01.03.2022 13:23

Tegoroczna pogoda, łącznie z zimą bez śniegu w znaczący sposób wpłynęła na populację komarów w Polsce.

Zima bez śniegu i susza na początku wiosny sprawiły, że w Polsce w tym roku nie było warunków do pojawienia się dużej ilości komarów. Te potrzebują bowiem terenów podmokłych, które pojawiają się po topniejącym śniegu lub wylewających i opadających rzek.

Komary w długi weekend

Zarówno jednego jak i drugiego zabrakło w Polsce w 2020 roku. Dzięki temu mogliśmy cieszyć się pierwszymi, ciepłymi weekendami bez denerwującego bzyczenia. Czy tak samo sielsko minie nam długi, czerwcowy weekend?

Zobacz: Czy we wrześniu uczniowie wrócą do szkół?

Komarów nie będzie, bo jest za zimno

Obfite deszcze w tygodniu poprzedzającym święto Bożego Ciała mogą budzić obawy, w końcu komary wylęgają się często właśnie po deszczach. Jednak teraz tak nie będzie. Oprócz wilgoci i zbiorników wodnych komary potrzebują też odpowiedniej temperatury. Przed czerwcowym, długim weekendem jest po prostu za zimno. Larwy komara rozwijają się w temperaturze 20-25 stopni Celsjusza.

W związku z warunkami pogodowymi długi weekend w czerwcu nie zostanie zepsuty przez komary. Te mogą się pojawić w Polsce w lipcu i sierpniu, o ile pogoda im dopisze.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)