Kolejny tani smartwatach na rynku - także dla iOS. Kruger&Matz Classic

Kolejny tani smartwatach na rynku - także dla iOS. Kruger&Matz Classic

Kolejny tani smartwatach na rynku - także dla iOS. Kruger&Matz Classic
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
23.01.2015 13:09, aktualizacja: 23.01.2015 15:13

Kruger&Matz wprowadził do oferty swój pierwszy produkt z zakresu technologii ubieralnych - smartwatch Classic. Urządzenie współpracuje z telefonami wyposażonymi w systemem Android 4.3, IOS7 bądź nowszymi, a dzięki Bluetooth 4.0 po zainstalowaniu aplikacji SmartWear umożliwia sterowanie najważniejszymi funkcjami smartfona i stały dostęp do powiadomień.

Urządzenie pracuje w oparciu o procesor MediaTek Aster MT250. i system LinkIt Linux oraz Bluetooth 4.0 Low Energy. Obecność mikrofonu i głośnika w połączeniu z opcją odbierania lub wykonywania połączeń bezpośrednio z listy zaimportowanych kontaktów bądź poprzez wpisanie numeru, sprawia, że smartwatch Classic może pełnić funkcję zestawu głośnomówiącego. Urządzenie pozwala także na odczytywanie wiadomości SMS oraz wysyłanie krótkich szablonowych odpowiedzi.

Zegarek posiada znacznie więcej funkcji niż tylko informowanie o nowych zdarzeniach oraz nawiązywanie połączeń. Dzięki niemu można także zarządzać muzyką zapisaną w telefonie oraz sterować aparatem. Urządzenie wyposażono także w alert, który powiadamia o utracie zasięgu lub zerwanym połączeniu Bluetooth, a także lokalizator, szczególnie przydatny osobom zapominalskim. Funkcja ta pozwala na wywołanie telefonu za pomocą zegarka i odwrotnie, dzięki czemu szybko odnajdziemy zagubione urządzenie.

Z myślą o przyzwyczajeniach użytkowników producent zastosował aktywny ekran dotykowy o przekątnej 1,6”. i rozdzielczości 240×240pix. Oznacza to, że po wygaszeniu ekranu przez cały czas widoczny jest zegar, który pozwala sprawdzić godzinę, bez konieczności każdorazowego włączania urządzenia. Dzięki czterem opcjom wyboru tarczy zegara smartwatch znajdzie uznanie zarówno zwolenników klasycznego, jak też sportowego stylu. Całość została zamknięta w grafitowej kopercie, do której dołączono czarny silikonowy pasek. Produkt spełnia normę IP67, co oznacza, że jest odporny na wnikanie kurzu oraz wody.

Kruger&Matz wyposażył smartwatch Classic w wersję Bluetooth 4.0 Low Energy oraz baterię o pojemności 315mAh, co pozwala na aktywne korzystanie z funkcjonalności zegarka do dwóch dni oraz kilka dni pracy w trybie stand by (z wyłączonym Bluetooth).

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)