Kolejny sukces Wiedźmina. To najpopularniejszy serial Netflixa w Polsce

Kolejny sukces Wiedźmina. To najpopularniejszy serial Netflixa w Polsce

Kolejny sukces Wiedźmina. To najpopularniejszy serial Netflixa w Polsce
Źródło zdjęć: © Netflix
Bolesław Breczko
30.12.2019 12:15

Netflix opublikował listę 10 najpopularniejszych, oryginalnych produkcji w Polsce w 2019 roku. Na pierwszym miejscu znalazł się "Wiedźmin". To o tyle zaskakujące, że serial miał ponad dwa tygodnie mniej na zebranie oglądających od większości pozostałych tytułów.

Netflix bardzo mocno stawia na produkcję własnych filmów i seriali. Te, w odróżnieniu od tytułów licencjonowanych, nigdy nie znikną z platformy. Ta strategia ma pomóc utrzymać się platformie na szczycie przy rosnącej konkurencji ze strony takich usług jak Disney Plus, HBO Go, Apple TV, Hulu czy Amazon Prime. Z tego powodu też Netflix chętnie chwali się sukcesami własnych produkcji. Polski oddział opublikował właśnie listę najchętniej oglądanych filmów i seriali w naszym kraju w 2019.

Netflix. Najchętniej oglądane produkcje w Polsce:

  1. Wiedźmin
  2. Dwóch papieży
  3. Irlandczyk
  4. 6 Underground
  5. Zabójczy Rejs
  6. Stranger Things 3
  7. Sex Education
  8. Potrójna Granica
  9. Jak romantycznie!
  10. Dom z papieru: część 3

W zestawieniu zaskakujące mogą być dwa pierwsze miejsca. "Wiedźmin", czyli ekranizacja dwóch tomów opowieści o wiedźminie Geralcie Andreja Sapkowskiego oraz "Dwóch papieży", czyli historia ostatnich dni Josepha Ratzingera jako papieża, miały zdecydowanie mniej czasu na wykręcenie wyniku w porównaniu z pozostałymi filmami i serialami. Wynik zostały obliczone na podstawie liczby kont, które użytkowników oglądających przez co najmniej 2 minuty w ciągu pierwszych 28 dni od premiery na Netflix.

Oznacza to, że "Wiedźmin" miał na zdobycie pierwszego miejsca zaledwie 10 dni (premiera miała miejsce 20 grudnia), a "Dwóch papieży" 17 dni (premiera 13 grudnia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)