Kolejny iPhone sprzeda się relatywnie słabo? Użytkownicy chcą większych zmian

Kolejny iPhone sprzeda się relatywnie słabo? Użytkownicy chcą większych zmian
02.08.2016 07:59
Kolejny iPhone sprzeda się relatywnie słabo? Użytkownicy chcą większych zmian
Źródło zdjęć: © Apple

Wygląda na to, że użytkownicy iPhone?ów są zmęczeni wtórnością, jaką reprezentują kolejne modele. Według przeprowadzonej ankiety, jeżeli nie będzie dużych zmian, to nie zamierzają kupować nowszego modelu.

iPhone z generacji na generację zmieniał się... no może nie _ nie do poznania _, bo to by nie miało większego sensu, ale już na pierwszy rzut oka widać było, że mamy do czynienia z czymś nowym i lepszym. Od pewnego czasu czuć jednak pewną stagnację, a według plotek kolejny iPhone ma również wnosić niewiele zmian, przynajmniej jeśli chodzi o aspekty wizualne.

Inspirując się tymi plotkami, redakcja _ Quartz _ przeprowadziła badanie na 525 użytkownikach iPhone'ów. Jak się okazuje, jeden na czterech przyznaje, że zmiany w wyglądzie to główny powód wymiany iPhone'a na nowszego. Co drugi ankietowany wymienia telefon raz na dwa lata i, co najgorsze dla Apple'a, tylko co dziesiąty deklaruje zdecydowaną chęć wymiany posiadanego modelu na nowszy, jeżeli ten będzie wyglądał podobnie do aktualnie oferowanego. Choć 70 proc. z nich nadal kupiłoby "następcę następcy" aktualnego modelu, jeżeli ten oferowałby wizualne zmiany.

Ankieta została przeprowadzona na amerykańskich użytkownikach. Konsumenci na innych rynkach mogą mieć nieco inny punkt widzenia

js / słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Modder zawstydził Nintendo

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)