Kolejne plotki o smartfonie Microsoftu

Kolejne plotki o smartfonie Microsoftu

06.02.2009 13:31, aktual.: 06.02.2009 14:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według niepotwierdzonych informacji Microsoft może przedstawić swój smartfon podczas targów GSMA Mobile World Congress, które odbędą się w dniach 16-19 lutego w Barcelonie. Microsoft dementuje wszelkie doniesienia na ten temat.

Smartfon Microsoftu miałby zostać wyposażony w procesor NVidia Tegra oraz telekomunikacyjny chipset firmy Qualcomm. Plotki o telefonie Microsoftu zaczęły się szerzyć już w ubiegłym roku. Mówiło się, że firma zaprezentuje swój smartfon w styczniu 200. roku, co jednak nie miało miejsca. Jeden z analityków firmy Broadpoint AmTech twierdzi, że tym razem produkt pojawi się na targach GSMA Mobile World Congress, które odbędą się w dniach 16-19 lutego w Barcelonie.
Scott Rockfeld, dyrektor Windows Mobile mówi: "Nie zamierzamy niczego zaprezentować we wspomnianym okresie. Współpraca z firmą NVidia będzie kontynuowana, celem dostarczenia na rynek smartfonów nowych, innowacyjnych rozwiązań". NVidia powstrzymała się od komentarza.

Warto dodać, iż wspomniany wcześniej analityk sugeruje również, że NVidia podjęła działania na rzecz wspierania innych systemów operacyjnych niż Windows Mobile. Miałby się znaleźć wśród nich również system wykorzystywany w iPhonie.

Zobacz: Układy Nvidia Tegra trafią na rynek wiosną 2009 roku - http://www.pcworld.pl/news/172962/uklady.nvidia.tegra.trafia.na.rynek.wiosna.2009.roku.html

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)