Kolejne miliony na promocję WP7

Kolejne miliony na promocję WP7

Kolejne miliony na promocję WP7
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.10.2011 15:00

Nokia oraz Samsung przekażą miliony funtów na promocję systemu Windows Phone 7 na rynku brytyjskim w najgorętszym okresie przedświątecznym - informuje serwis Mobile Today.

Nokia przekaże na ten cel 20 mln funtów, co zakłada porozumienie z Microsoftem dotyczące promocji jego systemu mobilnego. Z kolei Samsung zamierza przeznaczyć około 8 mln funtów na promocję modelu Omnia W.

Kampania reklamowa Windows Phone 7 Mango ma zachwalać zalety systemu jeśli chodzi o integrację z sieciami społecznościowymi, same aplikacje oraz gry dostępne na tę platformę. Ma się ona pojawić we wszystkich możliwych mediach oraz punktach sprzedaży, a jej start zaplanowany jest jeszcze w październiku.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że promocja Windows Phone 7 pochłonęła jak do tej pory grube miliony. Sam Microsoft wyłożył na ten cel ponad 500 mln dolarów, Nokia dołożyła kolejne 125 mln, a efektów tych działań wciąż nie widać.

Microsoft próbuje podejść też do sprawy w odmienny sposób, organizując różne ciekawe i niskobudżetowe akcje z popularnym Dilbertem na czele oraz bezpłatnie rozdając telefony z tym systemem, ale czy przyniesie to korzyści w dłuższej perspektywie czasu? Wkrótce się o tym przekonamy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)