Kolejne dwa czytniki PocketBook: Ultra oraz InkPad

Kolejne dwa czytniki PocketBook: Ultra oraz InkPad
21.05.2014 11:11
Kolejne dwa czytniki PocketBook: Ultra oraz InkPad
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

PocketBook pokazał dwa nowe czytniki e-booków. Jeden to czytnik z wbudowanym aparatem 5 Mpx. Drugi model to natomiast większy rozmiar, wynoszący teraz 8 cali.

PocketBook Ultra

PocketBook Ultra został wyposażony w sześciocalowy wyświetlacz E Ink Carta o rozdzielczości 102. x 758 pikseli i 212 dpi, a wszystkie przyciski zostały przeniesione na tył czytnika, aby maksymalnie wykorzystać powierzchnię ekranu na wyświetlanie tekstu. Urządzenie otrzymało także odświeżony, prosty w obsłudze interfejs.

Na tylnej ściance obudowy PocketBook Ultra znajduje się aparat fotograficzny 5 Mpx z automatycznym ustawianiem ostrości i lampą błyskową LED. Wysokiej zdjęcia mogą posłużyć na przykład jako obrazy wygaszacza ekranu. Czytnik został wyposażony w aplikację z funkcją rozpoznawania tekstu i konwertowania go na edytowalne pliki. Aparat może być również wykorzystany do wykonywania zdjęć kodów QR lub paskowych, które będą następnie odczytane dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu.

Urządzenie wykorzystuje przednie podświetlenie, ma preinstalowane słowniki ABBYY Lingvo, łącze Wi-Fi, pakiet usług korzystających z połączenia internetowego (ReadRate, Send-to-PocketBook, synchronizacja z Dropbox), a także gniazdo kart microSD. Pamięć urządzenia to 4 GB, a pojemność akumulatora to150. mAh.

PocketBook InkPad

PocketBook InkPad został wyposażony w wyświetlacz w technologii E Ink o rozdzielczości 160. x 1200 pikseli, procesor taktowany z częstotliwością 1.0 GHz, 512 MB pamięci RAM oraz 4 GB wbudowanej pamięci. W porównaniu z poprzednio omawianym modelem pojemność baterii została zwiększona i wynosi 2500 mAh. Dostępny jest także moduł Wi-Fi, czy obsługa kont Dropbox.

288769878671177875
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Natężenie światła kontrolowane jest w PocketBook Ink Pad za pomocą specjalnego czujnika umieszczonego nad ekranem, co pozwoliło usunąć tę funkcję z menu czytnika. Innowacją jest także sposób nawigacji. Przyciski, za pośrednictwem których przewraca się strony, umieszczono po bokach urządzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)