Kolejna przepowiednia Gatesa. Miliarder mówi o spadku liczby zakażeń koronawirusem

Kolejna przepowiednia Gatesa. Miliarder mówi o spadku liczby zakażeń koronawirusem

Bill Gates mówi
Bill Gates mówi
Źródło zdjęć: © YouTube
Karolina Modzelewska
18.11.2021 15:44

Bill Gates po raz kolejny zabrał głos w sprawie pandemii Covid-19. Miliarder przewiduje, że w drugiej połowie 2022 roku zgony z powodu Covid będą mniej powszechne niż zgony z powodu grypy. Jest jednak istotny warunek, który musi zostać spełniony, aby stało się to realne.

Według Billa Gatesa, współzałożyciela firmy Microsoft, do połowy przyszłego roku liczba zgonów związanych z Covid-19 może spać poniżej liczby zgonów spowodowanych grypą sezonową. Podobnie jak i ogólne wskaźniki dotyczące zachorowań, jak donosi Bloomberg.

Bill Gates mówi o potencjalnym spadku liczby zakażeń koronawirusem

Wskaźnik zgonów i zachorowalność powinny spaść dość dramatycznie – przekonywał miliarder podczas wirtualnego wywiadu w trakcie Bloomberg New Economy Forum, które odbyło się w czwartek, 18 listopada w Singapurze.

Miliarder mówi jednak o warunku, który musi zostać spełniony, aby jego prognozy się urzeczywistniły. Nie mogą pojawić się nowe, niebezpieczne warianty choroby. Tylko wtedy takie czynniki jak rosnący wskaźnik szczepień, naturalna odporność uzyskana w wyniku infekcji oraz pojawiające się doustne metody leczenia COVID-19, pozwolą na spowolnienie rozpowszechniania się choroby i zmniejszenie towarzyszącej jej śmiertelności.

Bill Gates uważa, że w drugiej połowie 2022 roku uda się też wyeliminować ograniczenia związane z podażą szczepionek. Nie wiadomo jednak, jak dalej będzie kształtował się popyt na nie, co również będzie decydowało o przyszłości pandemii. Podczas wywiadu Gates odniósł się również do możliwości wyeliminowania grypy sezonowej jako sposobu na zmniejszenie zagrożenia przyszłymi pandemiami.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (342)