Kolejna luka w przeglądarce IE

Kolejna luka w przeglądarce IE

Kolejna luka w przeglądarce IE
Źródło zdjęć: © Microsoft
04.02.2010 11:29, aktualizacja: 04.02.2010 11:53

W środę 3 lutego Microsoft poinformował o wykryciu nowej luki w przeglądarce Internet Explorer. Użytkownicy korzystający z Internet Explorera w systemach Windows XP lub nowszych, ale z wyłączonym trybem chronionym narażeni są na utratę danych. Lukę można wykorzystać, aby uzyskać dostęp do pliku o znanej nazwie i lokalizacji

Przeglądarki oraz systemy potencjalnie narażone na atak z wykorzystaniem wykrytego błędu to Internet Explorer 5.0. Service Pack 4 na Microsoft Windows 2000 Service Pack 4; Internet Explorer 6 Service Pack 1 na Microsoft Windows 2000 Service Pack 4 oraz Internet Explorer 6, Internet Explorer 7 i Internet Explorer 8 we wszystkich obsługiwanych systemach operacyjnych, czyli Windows XP z Service Pack 2, Windows XP z Service Pack 3 oraz Windows Server 2003 z Service Pack 2. Tryb chroniony uniemożliwia wykorzystanie luki i jest on domyślnie włączony w przeglądarce Internet Explorer zainstalowanej w systemach Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7 i Windows Server 2008.

Obraz
© Czy oprócz numeru zmieni się także ikona? (fot. Logo Microsotf)

Microsoft poinformował również, że nie słyszał o przypadkach ataków z wykorzystaniem wykrytej luki. Jednocześnie specjaliści pracują nad odpowiednimi poprawkami, które zostaną udostępnione w comiesięcznym pakiecie uaktualnień dla poszczególnych systemów operacyjnych albo jako osobna aktualizacja, jeżeli będą tego wymagały okoliczności.

Przy okazji Microsoft zachęca użytkowników do zabezpieczania swoich komputerów przez instalowanie oprogramowania typu Internet Security, które zawiera program antywirusowy, firewall oraz pozwala wykrywać oprogramowanie szpiegujące.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)