Kolejna konsola Xbox, a nawet dwie. Pojawiły się nowe plotki

Kolejna konsola Xbox, a nawet dwie. Pojawiły się nowe plotki

Kolejna konsola Xbox, a nawet dwie. Pojawiły się nowe plotki
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Arkadiusz Stando
17.12.2018 14:59, aktualizacja: 18.12.2018 10:21

O nadchodzącej nieubłaganie nowej wersji konsoli PlayStation robi się coraz głośniej. Microsoft udaje, jakby go na rynku nie było. Tymczasem jednak pojawił się nowe plotki na ten nowej wersji Xboksa.

Jak informuje serwis Windows Central, Microsoft pracuje aktualnie nad dwoma wersjami najnowszych konsoli Xbox. Pierwsza z nich, oznaczona kryptonimem "Lockhart" ma być odpowiednikiem dzisiejszego Xbox One S. Tym samym pewnie nie będzie imponować osiągami, ale za to możemy liczyć na rozsądną cenę.

"Anaconda" to drugi projekt prowadzony przez Microsoft. Wedle doniesień Windows Central, ma stanowić następcę dzisiejszej najpotężniejszej konsoli na rynku - Microsoft Xbox One X. Podobno wstępne wersje "Anacondy" trafiły już nawet w ręce deweloperów.

Nowy Xbox z kompatybilnością wsteczną

Nowe plotki dotyczą nie tylko sprzętu. Dziennikarz z Windows Central informuje, że wszystkie gry dostępne na konsolę Xbox One będą kompatybilne z nowymi maszynami "Lockhart" i "Anaconda". Być może będzie to dotyczyć także gier na starszą konsolę, Xbox 360.

Jeśli plotki się potwierdzą, to Microsoft rzuci Sony ciężką rękawicę, której Japończycy mogą nie unieść. Na tym tle oferowane przez PlayStation rozwiązania wypadają znacznie słabiej. Aktualnie Sony pozwala na granie w starsze produkcje na PS4, ale tylko w wybrane i przez płatną usługę.

PlayStation 5 - przecieki

Co zaprezentowało Sony? Plotki nie są zbyt imponujące. Na pewno zobaczymy potężne urządzenie, chociaż nie wiadomo do końca, jakie będą specyfikacje nowego PlayStation 5. Sony zapowiedziało natomiast nową wersję swoich gogli do wirtualnej rzeczywistości... czyli sprzętu, który cieszył się umiarkowaną popularnością.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)