Trwa ładowanie...
d359slp

KNF ostrzega. Klienci Banku Pekao narażeni na cyberataki

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod Bank Pekao. "Uważajcie! To nie są nasze strony", napisał rzecznik prasowy banku.
Share
Klienci Banku Pekao narażeni na cyberataki
Klienci Banku Pekao narażeni na cyberatakiŹródło: Pexels
d359slp

Cyberprzestępcy po raz kolejny sięgają po popularny rodzaj oszustwa, w którym liczą na nieuwagę internatów. Na Twitterze pojawił się komunikat, w którym Paweł Jurek, rzecznik prasowy Banku Pekao ostrzega klientów przed niebezpiecznymi stronami, które bliźniaczo przypominają stronę banku.

Na incydent zwrócił najpierw uwagę zespół cyberbezpieczeństwa KNF, który podaje adresy niebezpiecznych domen: hxxps://bankpekooa[.]com oraz hxxps://pekaocalbank[.]com. To kolejny przykład, gdy cyberprzestępcy liczą na to, że użytkownik pomyli się, wpisując nazwę strony banku, czy nie zwróci uwagę na literówkę w nazwie strony.

d359slp

Zobacz też: Wyciekło ponad 100 milionów danych posiadaczy kart kredytowych i debetowych

Niestety eksperci są zgodni, że to jedna z najczęstszych form cyberataku, ale mimo to wciąż wiele osób daje się nabrać na takie oszustwa. Co więcej, często grożą one utratą znacznej części oszczędności oraz wyciekiem poufnych danych, loginów lub haseł.

Restrukturyzacja Pekao i Idea Banku to świetna okazja dla oszustów, by wykorzystać nieuwagę użytkowników. Zarówno na stronie Idea Banku, jak i Banku Pekao pojawił się ostatnio komunikat o wzmożonej aktywności cyberprzestępców wykorzystujących brandy.

- W związku z komunikatem o przymusowej restrukturyzacji Idea Bank S.A. i przeniesieniem rachunków klientów do Banku Pekao S.A., prosimy o zachowanie standardów bezpieczeństwa i uwagi w trakcie logowania do bankowości elektronicznej oraz wykonywania transakcji finansowych - przypominają banki.

d359slp

Rozszerz horyzonty z Asus ROG Zephyrus Duo 15 GX550

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj


Imperatory WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d359slp

Podziel się opinią

Share
d359slp
d359slp
Więcej tematów