KNF ostrzega. Klienci Banku Pekao narażeni na cyberataki

KNF ostrzega. Klienci Banku Pekao narażeni na cyberataki

Klienci Banku Pekao narażeni na cyberataki
Klienci Banku Pekao narażeni na cyberataki
Źródło zdjęć: © Pexels
05.01.2021 12:37, aktualizacja: 03.03.2022 03:04

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod Bank Pekao. "Uważajcie! To nie są nasze strony", napisał rzecznik prasowy banku.

Cyberprzestępcy po raz kolejny sięgają po popularny rodzaj oszustwa, w którym liczą na nieuwagę internatów. Na Twitterze pojawił się komunikat, w którym Paweł Jurek, rzecznik prasowy Banku Pekao ostrzega klientów przed niebezpiecznymi stronami, które bliźniaczo przypominają stronę banku. 

Na incydent zwrócił najpierw uwagę zespół cyberbezpieczeństwa KNF, który podaje adresy niebezpiecznych domen: hxxps://bankpekooa[.]com oraz hxxps://pekaocalbank[.]com. To kolejny przykład, gdy cyberprzestępcy liczą na to, że użytkownik pomyli się, wpisując nazwę strony banku, czy nie zwróci uwagę na literówkę w nazwie strony. 

Niestety eksperci są zgodni, że to jedna z najczęstszych form cyberataku, ale mimo to wciąż wiele osób daje się nabrać na takie oszustwa. Co więcej, często grożą one utratą znacznej części oszczędności oraz wyciekiem poufnych danych, loginów lub haseł. 

Restrukturyzacja Pekao i Idea Banku to świetna okazja dla oszustów, by wykorzystać nieuwagę użytkowników. Zarówno na stronie Idea Banku, jak i Banku Pekao pojawił się ostatnio komunikat o wzmożonej aktywności cyberprzestępców wykorzystujących brandy. 

- W związku z komunikatem o przymusowej restrukturyzacji Idea Bank S.A. i przeniesieniem rachunków klientów do Banku Pekao S.A., prosimy o zachowanie standardów bezpieczeństwa i uwagi w trakcie logowania do bankowości elektronicznej oraz wykonywania transakcji finansowych - przypominają banki. 

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj

Imperatory WP
Imperatory WP© WP
Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)