Klocki LEGO z recyklingu. Firma wykorzysta plastikowe butelki

Klocki LEGO z recyklingu
Klocki LEGO z recyklingu

25.06.2021 13:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Klocki LEGO to zabawka kultowa, znana na całym świecie. Bawią się nimi kolejne pokolenia, a ich popularność wcale nie maleje. Ich piętą achillesową jest fakt, że są wykonane z plastiku. W XXI wieku kwestia ekologii jest kluczowa.

Duński producent klocków szuka sposobu na zmniejszenie wpływu LEGO na środowisko. Problem polega na tym, że konieczne jest opracowanie takiego surowca, który zagwarantuje odpowiednie właściwości zabawek. Tam, gdzie to możliwe, firma korzysta z biopolietylenu. Ten materiał może być jednak wykorzystywany wyłącznie w bardziej miękkich i elastycznych elementach.

Z czego robić klocki LEGO?

W związku z tym, że firmie zależy na rozwoju w kierunku dbania o środowisko, szykują duże inwestycje. Do 2022 roku na ten cel zostanie przeznaczonych 400 milionów dolarów. Już teraz naukowcy wybrali jeden z materiałów, który bazuje na plastiku pochodzącym z butelek poddanych recyklingowi. Powstał już prototypowy klocek z tego materiału.

Faza testów tego materiału będzie trwała około roku. Jednym z wyzwań, które czeka jeszcze na specjalistów LEGO jest opracowanie ekologicznego barwienia klocków.

Jak widać do wprowadzenia na rynek klocków LEGO w wersji eko, jeszcze trochę brakuje. Wiele wskazuje jednak na to, że w niedalekiej przyszłości ruszy produkcja

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)