Kino domowe w wersji mini. Soundbar pod telewizor

Kino domowe w wersji mini. Soundbar pod telewizor

Dobrej jakości modele nie muszą kosztować wiele
Dobrej jakości modele nie muszą kosztować wiele
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
30.09.2020 14:48

Kupując telewizor, trudno jest od razu zwrócić uwagę na jakość oferowanego przez sprzęt dźwięku. W sklepach panuje taki gwar, że ewentualne mankamenty dźwiękowe sprzętu odkrywamy dopiero w domu. Jeśli chcesz, żeby dźwięk współgrał z doskonałą jakością obrazu, warto postawić na niewielki dodatek.

Zintegrowany system audio łączący w sobie zalety kina domowego z nowoczesnym i kompaktowym wyglądem, to rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się dobrej jakości dźwiękiem, ale nie mają miejsca na pełnowymiarowe głośniki.

Zestaw głośników w postaci prostej belki, którą umieścisz pod telewizorem, to stosunkowo niewielki koszt, który zapewni iście kinowe doznania podczas oglądania telewizji. Doskonale sprawdzi się w niewielkim pomieszczeniu, gdzie nie ma miejsca na pełnowymiarowe kino domowe, a także w sypialni czy pokoju dziecka.

Soundbar można podłączyć do telewizora przy pomocy kabla analogowego (w przypadku starszych modeli) lub wejścia HDMI. Urządzenie jest w stanie współpracować z innymi odtwarzaczami czy konsolami, znacznie zwiększając wrażenie z seansu lub rozgrywki.

Więcej niż jeden głośnik

W soundbarach znajdziemy od dwóch do ośmiu głośników, które zwrócone są w różnych kierunkach. Płynący z nich dźwięk odbija się od ścian pomieszczenia i kieruje się do punktu, w którym znajduje się widz. To zapewnia wrażenie dźwięku przestrzennego, mimo że jego źródło znajduje się w tym samym miejscu. Nie musisz bawić się w rozstawianie kolumn i męczyć się z poplątanymi kablami – soundbar zmieści się pod telewizorem, a nawet w przystosowanej do tego szafce rtv.

Jak uzyskać dźwięk przestrzenny

Najprostsze soundbary korzystają z technologii front surround. Wrażenie przestrzenności dźwięków poprawia się, gdy decydujesz się na soundbar w systemie 5.1 lub 7.1. W tego typu zestawach dołączono dodatkowy subwoofer odpowiadający za głębokie, niskie tony.

Soundbar sprawdzi się w małych pomieszczeniach
Soundbar sprawdzi się w małych pomieszczeniach© Adobe Stock

Ile kosztuje dobry soundbar

W przeciwieństwie do kina domowego, nie musisz wydawać mnóstwa pieniędzy, by kupić dobrej jakości soundbar. Za sprzęt w zadowalającej jakości zapłacisz 300-500 złotych. Trzeba jednak pamiętać, że pełnię możliwości rozwiniesz dopiero wtedy, gdy ustawisz soundbar w stosunkowo niewielkim, zamkniętym pomieszczeniu. W obszernym salonie dźwięk po prostu się rozpłynie. Za to w niewielkich pomieszczeniach soundbar znacznie przewyższy większe kino domowe, gdyż dźwięk z poszczególnych odbiorników nie będzie się przenikać.

Nowe telewizory oferują obraz najwyższej jakości, jednak dźwięk może pozostawiać wiele do życzenia. Jeśli potrzebujesz urządzenia, które zapewni ci odpowiednią jakość dźwięku, zwróć uwagę na praktyczne soundbary. Emitowany przez nie dźwięk jest znacznie lepszy niż ten wypływający z niewielkich głośników telewizora.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)