Kino domowe LG HX900 - trzeci wymiar dźwięku

Kino domowe LG HX900 - trzeci wymiar dźwięku

Kino domowe LG HX900 - trzeci wymiar dźwięku
Źródło zdjęć: © LG
06.09.2010 15:48

Podczas trwających w Berlinie targów IFA LG prezentuje po raz pierwszy nowy zestaw domowej rozrywki LG HX900, który oferuje dźwięk 3D. Rozwiązanie to jest rezultatem wykorzystania szerokiego doświadczenia firmy w dziedzinie trójwymiarowych technologii audio

System LG HX90. składa się z czterech głośników satelitarnych i dwóch subwooferów. Zastosowano tu zupełnie nowe podejście do domowych systemów audio, by zapewnić użytkownikom dźwięk równie głęboki i realistyczny, co oglądany obraz 3D. Pierwszym elementem tego unikalnego rozwiązania jest technologia Vertical 3D Effect Channel, której działanie polega na emitowaniu dźwięku przez górną część czterech głośników satelitarnych w systemie. Powstające w ten sposób fale dźwiękowe całkowicie wypełniają przestrzeń nad głowami widzów, tworząc złudzenie, że znajdują się oni w samym środku akcji rozgrywającej się na ekranie.

Obraz
© (fot. LG)

Drugim elementem umożliwiającym powstanie trójwymiarowego dźwięku jest podwójny układ subwooferów. Gwarantuje on wyjątkowe wzmocnienie basów, ponieważ wykorzystano tu aż dwa głośniki. Umieszczenie subwooferów po przeciwnych stronach pomieszczenia zapewnia wypełniające cały pokój tło dla innych dźwięków, które dzięki temu brzmią niezwykle realistycznie.

Uzupełnieniem technologii dźwięku 3. jest rozwiązanie Cinema Dome Effect. Tworzy ono wrażenie, które jest bliższe dźwiękowi kinowemu, niż wszystkie dostępne dotychczas systemy LG. Za pomocą zaawansowanych technik przetwarzania dźwięku cyfrowego technologia Cinema Dome Effect rozszerza zasięg dźwięku w pionie i w poziomie, dzięki czemu widzowie są nim otoczeni z każdej strony.

Technologię zastosowaną w systemie HX900 uzupełnia designerski wygląd rozwiązania. Cztery paraboliczne, pionowe głośniki satelitarne z solidną podstawą są oferowane w cieniowanym, niebieskim kolorze ze stylowym, błyszczącym wykończeniem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)