Kina domowe Samsung ze wzmacniaczami lampowymi: HT‑E6750W i HT‑E6500W

Kina domowe Samsung ze wzmacniaczami lampowymi: HT-E6750W i HT-E6500W
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

15.05.2012 13:53, aktual.: 17.05.2012 16:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na polski rynek wchodzą dwa zestawy kina domowego Samsung HT-E6750W i HT-E6500W wykorzystujące technologię hybrydowego wzmacniacza łączącego lampy próżniowe i cyfrowy wzmacniacz Crystal Amp Plus. W zestawach wykorzystano cechy obu typów wzmacniaczy –czysty dźwięk wzmacniacza cyfrowego i cieplejsze tony lamp próżniowych. Co więcej, dzięki zastosowaniu lamp próżniowych zyskujemy dodatkową oktawę dźwięku bez zniekształceń.

Samsung HT-E6750. to 1330 watowy, 7.1-kanałowy zestaw z odtwarzaczem Blu-Ray 3D z efektami dźwiękowymi 3D surround. Cztery wysokie kolumny głośnikowe zostały wyposażone w dwa ruchome głośniki pozwalające regulować ich ustawienie. Bezprzewodowe tylne kolumny umożliwiają dowolne ich umiejscowienie bez konieczności stosowania zestawu przewodów.

Membrany głośników wykonane są z włókna szklanego, poprawiającego jakość dźwięku i zmniejszającego jego zniekształcenia. Połączenie przedwzmacniacza wyposażonego w lampy próżniowe oraz specjalnie zaprojektowanych kolumn, a także bezprzewodowych głośników tylnych tworzy w efekcie ciekawy zestaw kina domowego. Wzornictwo zestawu HT-E6750. podkreślają lampy próżniowe, które podczas pracy emitują ciepłą, łagodną poświatę.

W skład zestawu wchodzi sześć kolumn: głośnik kanału centralnego, duż subwoofer, dwie kolumny z wbudowanymi głośnikami wysokotonowymi oraz dwa głośniki surround.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

HT-E6500. to zestaw o łącznej mocy 1000W działający w systemie 5.1. Oprócz przedwzmacniacza z lampami próżniowymi w skład zestawu wchodzi również jednostka centralna, odtwarzacz Blu-Ray i cztery satelity. Głośniki tylne można podłączyć nie tylko przewodowo, ale także za pośrednictwem dostępnego w sprzedaży modułu bezprzewodowego SWA-5000. W zestawie znajdziemy między innymi funkcje odpowiedzialne za inteligentne zarządzanie poziomem głośności (Smart Volume) i automatyczny system kalibracji.

Oba zestawy posiadają funkcję BD Wise Plus, która optymalizuje ustawienia obrazu dla wszystkich urządzeń Samsung działających w ramach jednego systemu, konwertuje obraz z 2. do 3D oraz skaluje obraz z DVD do Full HD 1080p. Zarówno E6750W, jak i E6500W można też obsługiwać za pomocą smartfonu z systemem Android.

Oba systemy odtwarzają następujące formaty: Blu-ray Video, Blu-ray Video, DVD-Video / DVD±R / DVD±RW czy też CD DA / CD-R / CD-RW, AVCHD, DIVX, DIVX HD, LPCM, AAC, MP3. MKV, WMA, WMV(1/2/3/7/9), JPEG, a także HD JPEG.

Zestawy kina domowego E6750. i E6500W posiadają wbudowany moduł Wi-Fi Direct i umożliwiają korzystanie z samsungowego interfejsu Smart Hub 2012, w którym znajduje się ponad 30 tysięcy filmów, seriali i programów rozrywkowych w takich aplikacjach jak ipla, Iplex, TVN player czy VOD.TVP.PL. To także dostęp do internetowych serwisów informacyjnych, radiowych oraz do sklepu Samsung Apps, w którym znajdziemy ponad 300 aplikacji w tym ponad dwadzieścia polskojęzycznych.

Smart Hub 201. zawiera też przeglądarkę internetową obsługującą flash i HTML5, co pozwala swobodnie surfować po Internecie i 5GB przestrzeni dyskowej w chmurze, gdzie można zapisywać na przykład zdjęcia czy filmy.

Moduł bezprzewodowy w zestawach kina domowego to także możliwość korzystania z usługi AllShare Play dzięki czemu można w poprzez domową sieć przesyłać bezpośrednio do telewizora zdjęcia i filmy z komputera, tabletu, smartfonu etc.

Zestawy dostępne są już na polskim rynku w sugerowanych cenach:

HT-E6500W - 5499 PLN HT-E6750W – 2999 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)