Kilka telewizorów, jedna oferta

Kilka telewizorów, jedna oferta
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.09.2015 15:17, aktual.: 09.10.2015 15:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cztery telewizory w domu. Na każdym inna stacja. Każdy z domowników ogląda co innego. Możliwe? Oczywiście, że tak. Wszystko to możemy zyskać za pomocą multiroomu. Każdy kojarzy tę nazwę, jednak tak naprawdę nie każdy wie, co się pod nią kryje.

Czym jest multiroom?

Jest to system, dzięki któremu możemy odbierać niezależne programy na wielu telewizorach bez konieczności instalowania paru anten. Dzięki takiemu systemowi nie musimy instalować kilku anten telewizyjnych czy satelitarnych, a możemy mieć w tym samym czasie dostęp do najlepszej jakości sygnału cyfrowej telewizji dla każdego domownika i jego sprzętu telewizyjnego. Multiroom jest pojęciem, które stosuje się do określania systemu rozprowadzania dźwięku i obrazu z jednego, centralnego urządzenia do wielu pomieszczeń w domu w tym samym czasie. Posiadając taką opcję możemy jednocześnie, posiadając głośniki słuchać innej stacji radiowej w każdym pomieszczeniu. Jeśli natomiast w jednym pokoju chcemy oglądać bajkę, w innym film, a w trzecim mecz –. korzystamy właśnie z multiroomu. Taki system pozwala nam na zorganizowanie w domu swojej własnej sali kinowej z projektorami oraz ekranami.

Dlaczego warto mieć w swoim domu multiroom?

Prócz tego, że każdy z Was może oglądać w tym samym czasie to co chce, warto spojrzeć też na estetykę tegoż zjawiska. Mieszkańcy bloków bardzo dobrze zrozumieją o co chodzi. Miasta są przepełnione reklamami, kolorowymi blokami, a kiedy jeszcze na naszych blokach zainstalujemy kolejne gąszcze kabli i anten naprawdę nie wygląda to za ciekawie. Dachy przepełnione antenami, na balkonach anteny, w oknach anteny. Dzięki systemowi multiroom pozwalamy uniknąć nadmiernego przepełnienia naszych bloków i domów przez lasy satelit. Telewizyjny system multiroom rozprowadza sygnał telewizji cyfrowej do wszystkich gniazd antenowych w naszym domu. Często konieczne jest posiadanie dokładnie takiej samej liczby dekoderów ile mamy telewizorów w domu. Dekodery mogą tworzyć sieć na określonych zasadach bądź działać w pełni niezależnie. Koszty posiadania takiej innowacji w zapleczu swego ogniska domowego są różne w zależności od operatorów. Jedni naliczają sobie osobny abonament od każdego dekodera, z którego chcemy korzystać bądź
też co jest coraz częstsze –. dopłacamy do abonamentu pewną kwotę, która zazwyczaj nie przekracza 20 zł.

Instalacja multiroomu

Standardowym sposobem jest podłączenie dekodera do gniazda telewizji kablowej, odpowiednio przygotowanej przez przedstawiciela naszego operatora. Jeśli wymagane jest rozgałęzienie instalacji lub doprowadzenie sygnału do drugiego pomieszczenia również powinien to zrobić przedstawiciel. Instalacją nie zajmuje się elektryk. Firma ta operuje specjalnym i profesjonalnym sprzętem do realizacji takich celów. Zwykły elektryk nie posiada takiej wiedzy z zakresy dystrybucji sygnału oraz nie posiada odpowiedniego sprzętu pomiarowego dla sygnału cyfrowej telewizji.

Musimy jednak pamiętać, że nie każda telewizja kablowa oferuje nam możliwość posiadania takiego pakietu. Warto też zwrócić uwagę na cenę za pakiet jaki mamy i za cenę multiroomu, bo wszystko to zależy od naszego operatora. Taka oferta jest zapewne zadowalająca dla całej rodziny czy przyjaciół mieszkających razem.

Źródło: Materiał zewnętrzny

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)