Kilka porad na czas świątecznych zakupów w Sieci

Kilka porad na czas świątecznych zakupów w Sieci

Kilka porad na czas świątecznych zakupów w Sieci
15.12.2008 12:00, aktualizacja: 15.12.2008 12:24

Wielu z nas przeżywa właśnie gorączkę świątecznych zakupów, a
coraz większa liczba konsumentów decyduje się na zakupienie prezentów
bez wychodzenia z domu za pośrednictwem Internetu

Wielu z nas przeżywa właśnie gorączkę świątecznych zakupów, a coraz większa liczba konsumentów decyduje się na zakupienie prezentów bez wychodzenia z domu za pośrednictwem Internetu. Rosnące zainteresowanie e-zakupami zaowocowało powstaniem wielu sklepów internetowych, których asortyment jest tak różny jak zainteresowania internautów.

Na Polskim rynku e-commerce w ciągu ostatnich 2 lat wyraźnie zarysowuje się zjawisko specjalizacji e-handlowców. Dotychczasowi drobni gracze w oparciu o swoje doświadczenie w handlu na platformach aukcyjnych zakładają własne sklepy internetowe. Duże sieci handlowe widząc potencjał sprzedaży
internetowej, coraz częściej decydują się na wykorzystanie tego kanału sprzedaży we własnej działalności.
Charakterystyka sklepów jest bardzo podobna do sklepów tradycyjnych, bowiem w sieci możemy odnaleźć zarówno apteki, sklepy RTV, AGD, sklepy komputerowe jak i supermarkety oferujące pełen przekrój asortymentu.

Wchodząc do tradycyjnego sklepu możemy zobaczyć produkt, który nas interesuje, widzimy czy jest dostępny, a sprzedawca w miarę swojej kompetencji udzieli nami informacji na temat jego cech, wad czy zalet.
Sytuacja w e-sklepach jest odmienna, podobny produkt możemy odnaleźć u setek sprzedawców - jednak powinniśmy być świadomi tego, że zarówno cena jak i stan magazynowy danego sklepu jest wirtualna podobnie jak sam sklep.

Sklep Internetowy http://Zadowolenie.pl wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, prezentuje na swoich stronach wyłącznie dostępny asortyment i aktualne ceny - mówi Robert Sulich, dyrektor sprzedaży internetowej. Stany magazynowe oraz ceny asortymentu prezentowanego na stronie odświeżane są co
6 minut, a produkty zamówione przez klientów sklepu, są automatycznie rezerwowane już 30 sekund po wpłynięciu zamówienia do systemu. Stawiamy na wiarygodność oferty i szybkość działania, bo to obok znakomitej obsługi klienta i niskich cen najważniejsze czynniki wpływające na decyzje zakupowe
e-konsumetów. Obecnie magazyn Sklepu Internetowego http://Zadowolenie.pl o powierzchni 15 tys. metrów kwadratowych przypomina fabrykę Świętego Mikołaja - robimy wszystko, aby zamówiony przez Państwa sprzęt dotarł pod choinkę na czas.

Jeżeli zdecydujemy się na świąteczne zakupy w sieci pamiętajmy, aby sprawdzić czy dany sklep internetowy posiada dany produkt na stanie swojego magazynu. Niekiedy sklepy internetowe chcąc zapewnić najniższe ceny na rynku, "wirtualny" sprzęt, który sprowadzają dla klienta z zagranicy dopiero po otrzymaniu pieniędzy za zamówiony towar. Aby nie zawieść naszych bliskich, zachowajmy trzeźwe spojrzenie podczas gorączki świątecznych zakupów.

Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)