Kiepsko działa ci Wi‑Fi? Amerykanie znaleźli na to genialny sposób

Kiepsko działa ci Wi-Fi? Amerykanie znaleźli na to genialny sposób
Źródło zdjęć: © Fotolia
Arkadiusz Stando

09.11.2017 12:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Badacze ze Stanów Zjednoczonych wydali raport o tym, jak druk 3D i zwykła folia aluminiowa wpływają na działanie Wi-Fi. Dzięki temu można stworzyć antenę, która poprawi jego wydajność.

Każdy z nas kiedyś miał problem z Wi-Fi. Jeśli mieszkacie w bloku, to wiecie, że routerów jest tam od groma, a sygnały nawzajem się zakłócają. Liczba użytkowników modemów bezprzewodowych w ciągu ostatnich 10 lat znacznie wzrosła. Co zrobić, żeby poprawić jakość swojego sygnału?

Zespół badaczy z Dartmouth College i Columbia University idzie na ratunek. Proponują rozwiązanie, które określili jako WiPrint. Całość można zobaczyć pod tym linkiem. Jak to zrobić? Przy użyciu drukarki 3D i tworzywa termoplastycznego tworzymy odpowiednią formę. Następnie owijamy ją folią aluminiową i umieszczamy na routerze, podobnie jak na załączonym obrazku.

Obraz
© cs.dartmouth.edu

Tworzywo termoplastyczne w połączeniu z folią aluminiową poprawia rozchodzenie się sygnału Wi-Fi. Oto, jak efekt ich pracy poprawia działanie sieci. Punkt (c) bez użycia wzmacniacza sygnału, punkt (d) z użyciem.

Obraz
© cs.dartmouth.edu
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (98)