Kiedyś zabiorą nam pracę. Będziemy płacić maszynom?

Kiedyś zabiorą nam pracę. Będziemy płacić maszynom?22.10.2017 12:41

Kto straci pracę przez roboty? Jak zachowa się autonomiczny pojazd w momencie wypadku? Czy chatboty będą nieodróżnialne od ludzi? Na te i inne pytania odpowiada dr Aleksandra Przegalińska-Skierkowska

Dr Aleksandra Przegalińska-Skierkowska na co dzień prowadzi badania na amerykańskim Massachusetts University of Technology i Akademii Leona Koźmińskiego. W rozmowie z Danutą Dobrzyńską-Schimmer opowiada o temacie, który już wkrótce stanie się jednym z najistotniejszych zagadnień rozwoju technologii - etyce maszyn.

Jak będzie wyglądać przyszłość prawna dronów i autonomicznych pojazdów? Czy niemoralny człowiek może uczyć moralności maszynę? Oto pytania, na które spóbuje odpowiedzieć dr Aleksandra Przegalińska-Skierkowska. Rozmowa dotyczy też naszych codziennych relacji z elektroniką codziennego użytku. Bo choć lubimy ułatwienia, to jednak pewne rozwiązania budzą nasze obawy lub niechęć. Tak jak chatboty, z którymi rozmawiamy na niektórych stronach internetowych. Bo czy kiedyś przestaniemy poznawać, kto jest po drugiej stronie naszego łącza?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)