Kiedyś zabiorą nam pracę. Będziemy płacić maszynom?

Kiedyś zabiorą nam pracę. Będziemy płacić maszynom?

Grzegorz Burtan
22.10.2017 12:41

Kto straci pracę przez roboty? Jak zachowa się autonomiczny pojazd w momencie wypadku? Czy chatboty będą nieodróżnialne od ludzi? Na te i inne pytania odpowiada dr Aleksandra Przegalińska-Skierkowska

Dr Aleksandra Przegalińska-Skierkowska na co dzień prowadzi badania na amerykańskim Massachusetts University of Technology i Akademii Leona Koźmińskiego. W rozmowie z Danutą Dobrzyńską-Schimmer opowiada o temacie, który już wkrótce stanie się jednym z najistotniejszych zagadnień rozwoju technologii - etyce maszyn.

Jak będzie wyglądać przyszłość prawna dronów i autonomicznych pojazdów? Czy niemoralny człowiek może uczyć moralności maszynę? Oto pytania, na które spóbuje odpowiedzieć dr Aleksandra Przegalińska-Skierkowska. Rozmowa dotyczy też naszych codziennych relacji z elektroniką codziennego użytku. Bo choć lubimy ułatwienia, to jednak pewne rozwiązania budzą nasze obawy lub niechęć. Tak jak chatboty, z którymi rozmawiamy na niektórych stronach internetowych. Bo czy kiedyś przestaniemy poznawać, kto jest po drugiej stronie naszego łącza?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)