Kidprotect.pl i Epuls.pl podejmują walkę z sieciowymi przestępcami

Kidprotect.pl i Epuls.pl podejmują walkę z sieciowymi przestępcami
Źródło zdjęć: © AFP

20.11.2008 12:33, aktual.: 20.11.2008 12:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fundacja Kidprotect.pl nawiązała współpracę z popularnym portalem społecznościowym dla młodzieży - Epuls.pl. Na mocy zawartego porozumienia obie strony podejmą działania zmierzające do zwalczania przestępców zagrażających młodym użytkownikom Internetu.

Serwis społecznościowe to nie tylko nowe możliwości w zakresie budowania wirtualnych społeczności, ale także i zagrożenia związane z działaniami przestępców. Z ich punktu widzenia tego typu portale jawią się bowiem jako kolejne narzędzia ułatwiające docieranie do najmłodszych użytkowników Internetu.

Jakub Śpiewak, założyciel i prezes fundacji Kidprotect.pl zajmującej się bezpieczeństwem dzieci w Internecie, wskazując potencjalne źródło zagrożeń mówi: "Oszustów zakładających fałszywe profile jest mnóstwo. Znakomita większość z nich jest nieszkodliwa. Są jednak tacy, którzy łamią prawo wykorzystując zbytnie zaufanie i naiwność młodych Internautów".

Dzieci coraz częściej spotykają się w sieci z propozycjami natury seksualnej oraz próbami wyłudzenia informacji o statusie majątkowym rodziców. Użytkownicy portalu Epuls.pl korzystając z zakładki _ Bezpieczeństwo - http://www.epuls.pl/safety.php _ będą mogli zadawać ekspertom z Fundacji pytania na temat bezpieczeństwa w Internecie, a także zgłaszać wszelkiego rodzaju nadużycia. Jakub Śpiewak komentując zawarcie porozumienia stwierdził: "Dążymy do tego, żeby nasi eksperci byli obecni na wszystkich największych portalach społecznościowych, czatach i forach dyskusyjnych. Mam nadzieję, że za Epulsem pójdą kolejne portale".

Dodatkowe informacje o działalności Kidprotect.pl są dostępne na stronie Fundacji - http://www.kidprotect.pl.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)