KER: Orange nie może mówić o Neostradzie "niezawodna"

KER: Orange nie może mówić o Neostradzie "niezawodna"
Źródło zdjęć: © Arkady Chubykin - Fotolia.com

03.04.2015 14:28, aktual.: 07.04.2015 11:56

Komisja Etyki Reklamy, działająca przy Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy, uznała za niezgodną z kodeksem etyki reklamę Orange, w której telekom Neostradę określał mianem niezawodnej.

Komisja Etyki Reklamy, działająca przy Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy, uznała za niezgodną z kodeksem etyki reklamę Orange, w której telekom Neostradę określał mianem _ niezawodnej _.

Komisja wskazała, że w reklamie użyto stwierdzenia _ niezawodna Neostrada _ co może sugerować odbiorcom reklamy, że powyższa usługa dostępu do internetu w rzeczywistości cechuje się bezawaryjnością, wyjątkową sprawnością oraz działa bez jakichkolwiek zakłóceń czy usterek. Komisja podniosła, że na potwierdzenie użytego w reklamie twierdzenia o niezawodności, Orange nie przedstawił żadnych dowodów świadczących, iż usługa Neostrada rzeczywiście posiada powyższą cechę.

Na reklamę poskarżył się jeden z konsumentów, dodając do tego zarzut niezasadnego użycia wyrażenia _ gorące oferty _, co miało w nieuprawniony sposób wywierać silny wpływ psychologiczny. Tego zarzutu Komisja w orzeczeniu nie podzieliła.

Całość orzeczenia można przeczytać na stronie radareklamy.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)