Kde 4 Live CD 0.7.2 - coraz bliżej premiery

Kde 4 Live CD 0.7.2 - coraz bliżej premiery07.12.2007 18:00
Kde 4 Live CD 0.7.2 - coraz bliżej premiery

Od czasu pojawienia się pierwszego wydania release candidate środowiska graficznego KDE 4 minęło już pół miesiąca. W tym czasie wydano dwie kolejne wersje aktualizacyjne systemu prezentacyjnego KDE 4 Live CD.

KDE 4 Live CD to najczęściej aktualizowana dystrybucja prezentacyjna projektu KDE. Bazuje ona na systemie openSUSE. Istnieje jeszcze druga dystrybucja tego typu, bazująca na systemie Debian, aczkolwiek nie zawiera ona aktualnego wydania KDE 4. W tej chwili wersja KDE 4 LiveCD to 0.7.2 i jest ona oznaczona jako RC+.

O ile pierwsza odsłona RC zawiodła wielu fanów KDE ze względu na ilość błędów, małą wydajność i niską stabilność oprogramowania, to kolejne dwie aktualizacje są dużo lepsze. Projekt Plasma zbliża się do udostępnienia wszystkich stabilnych komponentów swojego oprogramowania, a wraz z nimi KDE 4 wygląda i działa coraz lepiej. Wielu użytkowników KDE ucieszy fakt, iż nareszcie usunięto nieefektowny pasek zadań i zastąpiono go nowym. Również wtyczki w postaci kalendarzy, wskaźników zasobów systemu, itp. wykazują się wyższą wydajnością.

Więcej informacji o projekcie KDE 4 można odnaleźć pod tym adresem - http://kde.org/info/3.96.php.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)