Trwa ładowanie...
d1pdahg

Każdy może być jak Zuckerberg i papież. Nowa funkcja w komputerach

Najwięksi tego świata, tacy jak szef Facebooka Mark Zuckerberg czy papież Franciszek nie chcą być podglądani. A my powinniśmy brać z nich przykład. Nowe laptopy z serii HP EliteBook ułatwią chronić prywatność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ty też możesz być jak Mark Zuckerberg
Ty też możesz być jak Mark Zuckerberg (Instagram.com)
d1pdahg

Chodzi o zakrywanie kamerek wbudowanych w laptopy czy tablety. O swoje bezpieczeństwo zadbał w ten sposób szef Facebooka, a nawet papież Franciszek. Zaklejanie kamerki zalecał także szef FBI.

Dlaczego to takie ważne? Po prostu możemy ściągnąć wirusa, którego zadaniem będzie podglądanie i robienie zdjęć przy pomocy kamerki internetowej. Nawet bez włączania diody sygnalizującej o pracy kamery. Właśnie z tego powodu eksperci do spraw bezpieczeństwa zalecają, by nie zabierać ze sobą telefonu czy tabletu do łazienki. Nigdy nie mamy pewności, czy złośliwe oprogramowanie nas nie podgląda.

   HP
(HP)

Producenci zdają sobie sprawę, że coraz więcej osób chce w ten sposób zadbać o swoją prywatność - właśnie poprzez zakrywanie kamery. Albo chciałaby, ale jest zbyt leniwa, żeby przykleić zasłonę na kamerę. Właśnie z tego powodu w najnowszych laptopach z serii HP EliteBook znajduje się specjalna przesuwana zaślepka, dzięki której można zasłonić kamerę.

Przeczytaj też: Co robi Putin, a czego nie robi Trump? Zobacz, od kogo się uczyć

Wcześniej podobny pomysł wykorzystano w modelu Lenovo ThinkPad X1. Fakt, że również HP idzie tą drogą, sugeruje, że to nowy trend wśród producentów laptopów. Coraz częściej liczy się więc nie tylko wygląd czy moc podzespołów, ale również podejście do tematu bezpieczeństwa. I to się chwali.

d1pdahg

Podziel się opinią

Share
d1pdahg
d1pdahg
Więcej tematów