Katastrofa wojskowego śmigłowca. Jest wiele ofiar

Mil Mi-171Sh-P (zdjęcie ilustracyjne)
Mil Mi-171Sh-P (zdjęcie ilustracyjne)
Źródło zdjęć: © Getty Images | Carlos Garcia Granthon/Fotoholica Press/LightRocket
Adam Gaafar

24.06.2021 16:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na przedmieściach Nairobi, stolicy Kenii, rozbił się w czwartek śmigłowiec używany do ćwiczeń wojskowych. Agencja Associated Press, powołując się na anonimową wypowiedź funkcjonariusza miejscowej policji, przekazała, że zginęło 17 żołnierzy. Kilku osobom udało się przeżyć katastrofę.

Do wypadku doszło około godziny 9 lokalnego czasu w regionie Ole-Tepesi w hrabstwie Kajiado. Według policjanta, na którego wypowiedź powołuje się AP, na pokładzie maszyny znajdowało się 23 żołnierzy. Udało się uratować sześciu z nich.

Ocalali trafili do szpitala z ciężkimi obrażeniami. Nie wiadomo, czy ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kenijskie wojsko potwierdziło, że doszło do katastrofy, ale nie zdradziło zbyt wielu szczegółów. Rzecznik kenijskiej armii, Zipporah Kioko przekazał, że śmigłowiec sił powietrznych Mi-171E był zmuszony lądować awaryjnie podczas misji szkoleniowej. Na miejsce wysłano śledczych ds. wypadków lotniczych, którzy ustalają przyczynę katastrofy.

Inną liczbę ofiar niż rozmówca AP przekazał lokalnym mediom Moranga Morekwa, zastępca komisarza hrabstwa Kajiado . Według jego wypowiedzi katastrofę przeżyło 13 żołnierzy, którzy są hospitalizowani w Defense Forces Memorial Hospital w Nairobi.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)