Kasety VHS: to już naprawdę koniec

Kasety VHS: to już naprawdę koniec

Kasety VHS: to już naprawdę koniec
23.12.2008 20:00, aktualizacja: 24.12.2008 09:14

Wszystko wskazuje na to, że nadchodzące święta będą ostatnimi świętami kaset VHS. Półtora miesiąca temu ostatnia firma, JVC, zaprzestała produkcji kaset w tym formacie. Teraz jedyny dystrybutor treści zapisywanych w tym formacie wysłał ostatnią ich dostawę. To już naprawdę koniec.

Ostatnim dystrybutorem filmów na kasetach VHS była firma Distribution Video Audio, która miała swoją siedzibę na Florydzie. Jej właściciel, Ryan Kuger, stwierdził, że to już definitywny koniec tego formatu. "To już koniec, to bez wątpienia ostatnie święta tego formatu. Byłem jednym z ostatnich dystrybutorów i jedną z ostatnich osób, która kupowała filmy zapisane na kasetach VHS".

Pionierem w rozwoju formatu VHS była firma JVC, która upowszechniła ten format na rynku w 1977 roku. Kilka miesięcy temu zapowiedziała ona, że w tym roku zakończy produkcję kaset VHS. Ostatnim filmem pochodzącym z Hollywood wydanym na VHS była "Historia przemocy" ( A History of Violence ), co miało miejsce w 2006 roku.

Format VHS zaczął być wypierany z rynku w późnych latach '90 przez format DVD. Oferował on nie tylko lepszą jakość, ale również i mniejsze odtwarzacze potrzebne do jego odtworzenia.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)