Karta graficzna Sapphire z tunerem DVB-T: HD 5570 XtendTV

Karta graficzna Sapphire z tunerem DVB‑T: HD 5570 XtendTV

Karta graficzna Sapphire z tunerem DVB-T: HD 5570 XtendTV
08.02.2011 13:12

Sapphire HD 5570 XtendTV jest jednoslotową kartą graficzną wyposażoną w 1GB pamięci GDDR5 oraz wyjścia HDMI i DVI. Posiada wszystkie cechy kart graficznych HD 5000 – wsparcie bibliotek DirectX 11, sprzętową teselację oraz wielowątkowe przetwarzanie, korzystając z GPU. Karta posiada także silnik UVD sprzętowo dekodujący obraz i dźwięk HD oraz złącze w wersji 1.4a ze wsparciem dla Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio.

Nowa karta graficzne Sapphire HD 557. XtendTV posiada także wbudowany tuner naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Karta po podłączeniu do anteny pozwala na odbieranie lokalnych stacji telewizyjnych i radia. Tak, jak w przypadku zwykłego telewizora, użytkownik może oglądać i nagrywać kanały korzystając z Media Center.

Zainstalowanie oprogramowania FlexiStream pozwala natomiast zamienić komputer w streaming serwer i pozwala na oglądanie telewizji na dowolnym komputerze podłączonym do Internetu.

Obraz
© (fot. Sapphire)

Karta korzysta z technologii FlexiTV i FlexiStream firmy Mirics, które dzięki przetwarzaniu wielowątkowemu, za pomocą jednostek strumieniowych karty graficznej (APU), przyspiesza proces dekodowania sygnału telewizji oraz kompresowania obrazu w celu wysłania przez sieć.

Sugerowana cena detaliczna karty graficznej Sapphire HD 5570 XtendTV wynosi 389 zł brutto.

Specyfikacja:

Procesor graficzny ATI Radeon HD 5570
Zegar procesora graficznego (MHz) 650
Zegar pamięci (MHz) 1000
Pamięć 1 GB GDDR5
System chłodzenia Jednoslotowy
Magistrala PCI Express x16, wersja 2.0
Wyjścia DVI, HDMI
Dodatki
- pilot + odbiornik USB
- antena
- oprogramowanie
- okablowanie
- podręcznik użytkownika

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)