Karta Asus Bravo 9500 automatycznie ustawia jasność monitora

Karta Asus Bravo 9500 automatycznie ustawia jasność monitora

Karta Asus Bravo 9500 automatycznie ustawia jasność monitora
16.07.2009 17:30, aktualizacja: 17.07.2009 10:43

Firma Asus zaprezentowała nową kartą graficzną o oznaczeniu Bravo 9500. Urządzenie, co interesujące, wyposażone zostało w technologię Splendid Plus, dzięki której potrafi dostosować poziom jasności monitora do warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu

Najnowsza karta Asusa - model Bravo 950. - została zbudowana w oparciu o układ GeForce 9500 GT. Oferuje 32 procesory strumieniowe oraz pracujący z częstotliwością 550 MHz rdzeń, który komunikuje się szyną o szerokości 128 bitów z 512 MB pamięci DDR2. Pozwala na podłączenie do monitora za pomocą trzech wyjść - analogowego D-Sub lub cyfrowych DVI i HDMI.
Urządzenie, co interesujące, wyposażone zostało w technologię Splendid Plus, dzięki której ( przy wykorzystaniu dołączonego do zestawu specjalnego sensora mierzącego natężenie światła ) automatycznie potrafi dostosować poziom jasności monitora do warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu. Ponadto, w porównaniu do standardowych konstrukcji, cechuje się lepszą o 28. wydajnością energetyczną (wedle deklaracji producenta).

Obraz
© (fot. IDG)

Użytkownik ma również możliwość skorzystania z czterech różnych profili ( Theater Mode (Teatr), Gaming Mode (Gry), Picture Mode (Zdjęcia) i Auto Mode (Auto) ), pilota zdalnego sterowania oraz dołączonego oprogramowania - Bravo Media Center software i MediaShow Espresso (wersja trial).

Niestety nie wiadomo kiedy urządzenie trafi na półki sklepowe ani jaka będzie jego cena.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)