Kantor online - zaoszczędź na kredycie hipotecznym
01.02.2012 15:31, aktual.: 02.02.2012 13:48
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych można zaoszczędzić spłacając kredyt mieszkaniowy kupując waluty samodzielnie, zamiast korzystać z kursów wymiany oferowane przez banki. Franki szwajcarskie, euro, dolary i funty będą zawsze tańsze niż w banku. Teraz na rynku pojawił się kolejny, ciekawy serwis umożliwiający zakup walut online i spłatę kredytu w ten sposób – inkantor.pl.
Skalę zapotrzebowania na tego rodzaju usługi widać po tym, że kredyty na mieszkanie w walutach obcych zaciągnęło blisko milion gospodarstw domowych i tysiące firm w kraju. Wartość zadłużenia - tylko gospodarstw domowych - sięga z tego tytułu astronomicznej kwoty 19. miliardów złotych. To ponad pięć razy więcej, niż cały tegoroczny deficyt budżetowy Polski.
Od ubiegłego roku ustawa antyspreadowa pozwala osobom prywatnym i firmom spłacać kredyty bezpośrednio w walutach, w których zostały zaciągnięte. Dziś, choć oszczędności mogą iść nawet w dziesiątki tysięcy złotych, mniej niż 2. proc. kredytobiorców spłaca swoje raty w ten sposób. Jednym ze sposób na spłatę, może być także kantor online.
–. Zapewniamy nieprzerwany dopływ franków szwajcarskich, euro, dolarów i funtów, ponieważ są kupowane na rynku międzybankowym – mówi Rafał Łyczek, twórca inkantor.pl. – Z tego powodu waluty będą też zawsze tańsze niż w banku, czy tradycyjnym kantorze. Inkantor.pl oferuje najwyższe możliwe dziś bezpieczeństwo, ponieważ serwis zbudowała firma tworząca rozwiązania dla największych banków internetowych w Polsce – dodaje.
Serwis pozwala na automatyczne spłacanie rat kredytów walutowych we wszystkich bankach w Polsce. Autoryzacja transakcji, jak w bankach internetowych, odbywa się w nim za pomocą hasła przesłanego SMS-em. Serwis dysponuje też szeregiem innych zabezpieczeń na każdym etapie kupna walut i spłaty rat kredytu.
Serwis inkantor.pl powstał na bazie wiedzy i doświadczeń sieci społecznościowej Kupfranki.pl. Jej członkowie, jako konsultanci społeczni, współtworzyli ustawę antyspreadową. Zachęcali też kredytobiorców do odzyskiwania nienależnie pobieranych przez banki opłat i nagłaśniali negatywne praktyki banków, np.: nakłanianie do podpisywania niekorzystnych aneksów do umów kredytowych.
ZOBACZ: Znajdź kantor w swojej okolicy!