Kanada i USA rezygnują z infrastruktury koncernów ZTE i Huawei z powodów bezpieczeństwa

Kanada i USA rezygnują z infrastruktury koncernów ZTE i Huawei z powodów bezpieczeństwa

Kanada i USA rezygnują z infrastruktury koncernów ZTE i Huawei z powodów bezpieczeństwa
Źródło zdjęć: © Renato Ganoza / flickr.com / CC
12.10.2012 09:14, aktualizacja: 12.10.2012 13:01

Chińscy dostawcy infrastruktury sieciowej mają spore problemy w Ameryce Północnej. Najpierw Komitet Wywiadowczy w USA stwierdził, że powiązania Huawei i ZTE z chińskim rządem są na tyle duże, że prawdopodobne są działania szpiegowskie, teraz podobnego zdania jest kanadyjski premier.

*Chińscy dostawcy infrastruktury sieciowej mają spore problemy w Ameryce Północnej. Najpierw Komitet Wywiadowczy w USA stwierdził, że powiązania Huawei i ZTE z chińskim rządem są na tyle duże, że prawdopodobne są działania szpiegowskie, teraz podobnego zdania jest kanadyjski premier. * Komitet Wywiadowczy w USA, po 11 miesiącach tworzenia raportu stwierdza w nim, że nie może dać rekomendacji firmom Huawei i ZTE jako dostawcom infrastruktury sieciowej i komórkowej na terenie kraju. Ryzyko zastosowania infrastruktury zbliżonych do rządu chińskiego firm do działań szpiegowskich okazało się zbyt duże.

Huawei broni się, że w czasie tworzenia raportu sumiennie dostarczał komitetowi wszystkie wymagane informacje i traktuje dokument jako _ zakamuflowane narządzie polityki międzynarodowej _. Póki co jednak bez efektu.

W międzyczasie rzecznik prasowy Stephena Harpera, premiera Kanady poinformował, że Huawei i ZTE zostały wykluczone z budowy rządowej infrastruktury telekomunikacyjnej z powodu ryzyka złamania standardów bezpieczeństwa. Również i tym razem chodziło o ryzyko zamontowania urządzeń szpiegowskich na zlecenie chińskich władz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)