Kampania wrześniowa w polskiej Wikipedii

Kampania wrześniowa w polskiej Wikipedii
Źródło zdjęć: © Wikipedia

28.08.2009 18:00, aktual.: 31.08.2009 11:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polska społeczność Wikipedii zainicjowała projekt historyczny, który upamiętnić 70 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Wikipedyści zachęcają by we wrześniu aktualizować serwis o informacje związane z tym burzliwym okresem historycznym.

Polska społeczność Wikipedii zainicjowała projekt historyczny, który ma upamiętnić 70 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Wikipedyści zachęcają by we wrześniu aktualizować serwis o informacje związane z tym burzliwym okresem historycznym.

Społeczność polskiej Wikipedii chce we wrześniu uzupełnić serwis o nowe informacje odnoszące się nie tylko do II Wojny Światowej, ale również rozwinąć artykuły o historii i kulturze państw uwikłanych w ten konflikt.

Obraz
© (fot. Wikipedia / Creative Commons 2.5)

Organizatorzy akcji zachęcają do tego by zmobilizować siły i dodać do polskiej Wikipedii informacje o niemieckich i rosyjskich miejscowościach, obiektach czy biografiach mniej znanych osób. Do udziału w projekcie zaproszeni zostaną również wikipedyści z Niemiec i Rosji. Zdaniem inicjatorów akcji takie przedsięwzięcie może dać znacznie lepsze efekty niż spory polityków. Pierwszy raz takie akcje wykonali w tamtym roku Rosjanie, gdy w czasie konfliktu z Gruzją zaczęli opisywać gruzińską kulturę, a w rocznicę konfliktu ze Szwedami -
kulturę tego skandynawskiego kraju.

Warto dodać, że polska wikipedia jest nadal czwartą co do wielkości wersją językową serwisu i zawiera w tej chwili ponad 63. tys. artykułów. W ciągu ostatniego miesiąca tworzyło ją niemal 6 tys. użytkowników. Pod względem liczby tworzących osób wyprzedzają nas m.in. Niemcy, Rosjanie czy Włosi.
Więcej informacji na stronie internetowej: "Kampania wrześniowa w polskiej Wikipedii".

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)