Kampania wrześniowa w polskiej Wikipedii

Kampania wrześniowa w polskiej Wikipedii

Kampania wrześniowa w polskiej Wikipedii
Źródło zdjęć: © Wikipedia
28.08.2009 18:00, aktualizacja: 31.08.2009 11:54

Polska społeczność Wikipedii zainicjowała projekt historyczny, który upamiętnić 70 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Wikipedyści zachęcają by we wrześniu aktualizować serwis o informacje związane z tym burzliwym okresem historycznym.

Polska społeczność Wikipedii zainicjowała projekt historyczny, który ma upamiętnić 70 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Wikipedyści zachęcają by we wrześniu aktualizować serwis o informacje związane z tym burzliwym okresem historycznym.

Społeczność polskiej Wikipedii chce we wrześniu uzupełnić serwis o nowe informacje odnoszące się nie tylko do II Wojny Światowej, ale również rozwinąć artykuły o historii i kulturze państw uwikłanych w ten konflikt.

Obraz
© (fot. Wikipedia / Creative Commons 2.5)

Organizatorzy akcji zachęcają do tego by zmobilizować siły i dodać do polskiej Wikipedii informacje o niemieckich i rosyjskich miejscowościach, obiektach czy biografiach mniej znanych osób. Do udziału w projekcie zaproszeni zostaną również wikipedyści z Niemiec i Rosji. Zdaniem inicjatorów akcji takie przedsięwzięcie może dać znacznie lepsze efekty niż spory polityków. Pierwszy raz takie akcje wykonali w tamtym roku Rosjanie, gdy w czasie konfliktu z Gruzją zaczęli opisywać gruzińską kulturę, a w rocznicę konfliktu ze Szwedami -
kulturę tego skandynawskiego kraju.

Warto dodać, że polska wikipedia jest nadal czwartą co do wielkości wersją językową serwisu i zawiera w tej chwili ponad 63. tys. artykułów. W ciągu ostatniego miesiąca tworzyło ją niemal 6 tys. użytkowników. Pod względem liczby tworzących osób wyprzedzają nas m.in. Niemcy, Rosjanie czy Włosi.
Więcej informacji na stronie internetowej: "Kampania wrześniowa w polskiej Wikipedii".

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)