Kamery wideo pomogą kierowcom

Kamery wideo pomogą kierowcom
26.04.2010 12:22
Kamery wideo pomogą kierowcom
Źródło zdjęć: © Fuji Heavy Industries

Japoński koncern przemysłowy Fuji Heavy Industries opracował nowy system elektroniczny kontroli sytuacji na drodze, który pomoże kierowcom zmniejszyć niebezpieczeństwo zderzeń podczas jazdy samochodem - poinformowały media tokijskie

Urządzenie "Eyesight" z dwiema miniaturowymi kamerami wideo będzie instalowany na poziomie głowy kierowcy.

Konstruktorzy zaznaczają, że przyrząd czujnikowy jest "w stanie w odpowiednim czasie rejestrować - na podobieństwo ludzkiego oka - pojawienie się przed autem innych samochodów, pieszych i wszystkich innych przeszkód.

288771156558035091
Źródło zdjęć: © Kliknij, aby powiększyć (fot. Fuji Heavy Industries)

"Eyesight" ostrzeże kierowcę za pomocą dźwiękowego sygnału alarmowego o możliwości zderzenia z innym obiektem w promieniu do 6. metrów podczas jazdy samochodu z prędkością 60 km/godz. Przy zbliżeniu się auta do przeszkody na odległość do 16 metrów na komendę przyrządu rozpocznie się automatyczne hamowanie.

Jeśli podczas niebezpiecznego zbliżenia auta do innego środka transportu lub pieszego, kierowca przypadkowo naciśnie na pedał gazu, "Eyesight" zredukuje moc silnika o 9. proc.

Koncern Fuji zamierza wyposażyć w taki system bezpieczeństwa około jedną trzecią nowych modeli Subaru Legacy. Koszt urządzenia wynosi prawie tysiąc dolarów. Zamówienia na zainstalowanie "Eyesight" będą realizowane przez dealerów koncernu od maja tego roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)