Kamera sferyczna na święta. Gadżet przyda się przez cały rok

Kamera sferyczna na święta. Gadżet przyda się przez cały rok

Kamera sferyczna na święta. Gadżet przyda się przez cały rok
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
10.12.2018 12:54, aktualizacja: 10.12.2018 13:45

Proste kamery i aparaty mają ograniczony kąt nagrywania. Technologia pozwala nam jednak na znacznie więcej, kamery sferyczne nagrywają obraz do 360 st. Do oglądania tego typu filmów nie potrzebujesz gogli, wystarczy tablet i palec.

Mając kamerę sferyczną, możesz mieć pewność, że żaden obraz ci nie umknie. Najlepsze ujęcia w świetnej jakości możesz oglądać bez końca, za każdym razem odkrywając nowe detale, które wcześniej umknęły twojej uwadze. Koniec z problemem zmieszczenia wszystkich na jednym kadrze.

Jak działa kamera 360

System kilku połączonych kamer nagrywa obraz z kilku stron, następnie łączy go tak, że granica, w której kończy się jedna kamera, a zaczyna druga, jest praktycznie niewidoczna. Podstawą przy wyborze kamery powinna być możliwość rejestrowania obrazu w wysokiej rozdzielczości, a także liczba klatek na sekundę. Przyjmuje się, że w przypadku pierwszego parametru minimum to Full HD, chociaż ci, którzy pragną idealnej jakości, mogą pokusić się o sporo droższe kamery nagrywające obraz w 4k. Jeśli chodzi o płynność, to minimum wynosi 30 klatek na sekundę.

Oczywiście należy zwrócić uwagę również na to, w jaką pamięć wyposażono urządzenie. Po części jest to uzależnione od jakości nagrywanego materiału. Do tego warto również sprawdzić, jak sprawuje się bateria. W przeciwnym wypadku musisz liczyć się z tym, że sprzęt będzie wymagać ciągłego ładowania. Optymalnym wyborem wydaje się być bateria, która starcza na około 5 godzin pracy.

Obraz
© Shutterstock.com

Co i jak nagrywać

Mając przy sobie kamerę 360, nie musisz nagrywać jednego obiektu - o tym, na czym się skupić, decydujesz podczas oglądania. Dynamiczne sceny z wakacji czy bardziej statyczne święta w rodzinnym gronie możesz nagrać z dużą dokładnością, dzięki czemu nic nie umknie twojej uwadze. Pamiętaj jednak, że nagrywając obraz w ruchu, na przykład podczas jazdy samochodem, lepiej zainwestować w sprzęt ze stabilizacją obrazu.

Wiele zależy od rozmiaru i kształtu urządzenia. Jeśli zamierzasz nagrywać rzeczy "w biegu", konieczne będzie zaopatrzenie się w model z wygodnym uchwytem, dzięki któremu nie utrudnisz sobie obsługi. Z kolei kamera, którą postawisz w widocznym miejscu, na przykład na środku stołu, musi mieć stabilne podparcie, dzięki któremu nie będzie się przewracać podczas nagrywania.

Jak oglądać filmy w nowej jakości

Zdecydowanie najlepszym sposobem na oglądanie tego typu treści będą okulary VR. Osoby, które martwią się dodatkowymi kosztami, mogą być spokojne, najprostsze modele kosztują kilkadziesiąt złotych i można do nich podłączyć własnego smartfona. Równie wygodną opcją jest obsługa filmików przy pomocy tableta. Wystarczy przeciągać obraz palcem. Oczywiście w ten sposób można również oglądać filmiki na komputerze, obraz przesuwasz wtedy przy pomocy myszki.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)