Kamera Samsung HMX-H205 nagrodzona w plebiscycie TIPA Awards 2010

Kamera Samsung HMX‑H205 nagrodzona w plebiscycie TIPA Awards 2010

Kamera Samsung HMX-H205 nagrodzona w plebiscycie TIPA Awards 2010
Źródło zdjęć: © Samsung
28.04.2010 10:45, aktualizacja: 28.04.2010 12:18

W tegorocznym plebiscycie TIPA Awards, kamera Samsung HMX-H205 otrzymała tytuł najlepszego produktu video w kategorii urządzeń dla początkujących użytkowników.
W tegorocznej edycji konkursu, najlepsze produkty foto-video wybrali przedstawiciele
28 magazynów branżowych z dziewięciu krajów Europy oraz z USA, Kanady i RPA.

W kwietniu przyznano jedne z najważniejszych wyróżnień w branży foto i video - coroczne nagrody stowarzyszenia TIPA (Technical Image Press Association). Liderem w swojej kategorii okazała się kamera cyfrowa Samsung HMX-H205. Urządzenie zostało docenione między innymi za dużą listę funkcji.

Obraz
© (fot. Samsung)

Samsung HMX-H20. z serii H to urządzenie, którego premiera miała miejsce na początku tego roku. Kamery z tej serii wyróżniają się przede wszystkim zastosowaniem dysków w technologii Solid State Drive (SSD). Rozwiązanie to pozwoliło na wyeliminowanie ruchomych części pamięci, dzięki czemu kamera jest bardziej trwała i odporna na wstrząsy.

Nowe kamery Samsung serii H, oferują ponadto szeroki zakres funkcji, takich jak automatyczne dobieranie optymalnych ustawień dla danych warunków, czy możliwość nagrywania poklatkowego, która pozwala na kreatywne wykorzystanie urządzeń. Kamery są także uzbrojone w system Smart Optical Image Stabilization, który redukuje drgania.

Dodatkowo każda z czterech kamer serii H korzysta ze specjalnie opracowanego przez firmę Samsung sensora BSI CMOS. To rozwiązanie pozwala na absorbowanie większej ilości światła niż tradycyjne czujniki, dzięki czemu zapewnia wysoką jakość obrazu nawet przy słabym oświetleniu.

Stowarzyszenie TIPA zrzesza dziennikarzy z 2. najważniejszych pism fotograficznych z Europy, Południowej Afryki, Kanady oraz Stanów Zjednoczonych. Każdego roku członkowie stowarzyszenia spotykają się, aby przyznać najbardziej pożądane w branży nagrody dla produktów foto i video - TIPA Awards. Podczas niezależnego głosowania dziennikarze wybierają najlepsze produkty, które pojawiły się na rynku w ciągu minionego roku. Liczą się przede wszystkim urządzenia innowacyjne, wykorzystujące najnowsze technologie. Nie bez znaczenia jest także ergonomia oraz łatwość użycia.

Na polskim rynku dostępny jest już pierwszy model kamery Samsung z serii H - HMX-H200 - w cenie sugerowanej 1799 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)