Kamera Microsoft LifeCam HD‑5000 - komunikacja i nagrywanie filmów w jakości HD

Kamera Microsoft LifeCam HD-5000 - komunikacja i nagrywanie filmów w jakości HD
Źródło zdjęć: © Microsoft

30.03.2010 16:07, aktual.: 31.03.2010 14:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

LifeCam HD-5000 to kamera internetowa zapisująca obraz w rozdzielczości HD, w której zastosowano technologię Microsoft TrueColor oraz czteromegapikselową matrycę. Ponadto, LifeCam HD-5000 wyposażono w Auto Focus, automatycznie regulujący ostrość obrazu, zarówno podczas ujęć z oddali jak i w trakcie maksymalnych zbliżeń. Kamera nagrywa obraz w proporcjach 16:9 w rozdzielczości 720p.

_ Niedroga kamera nagrywająca w jakości HD to coś, czego szuka wielu użytkowników komunikatorów, takich jak Windows Live Messenger czy Skype _ - powiedziała Karolina Sałas-Szlejter, PC Platform Business Manager w polskim oddziale Microsoft.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Nikt nie obliczył jeszcze, ile czasu spędzają internauci na wideo-rozmowach. Łatwiej jest policzyć, ile materiałów wideo pojawia się co minutę w sieci. Np. na YouTube obecnie w każdej minucie zamieszczanych jest się około 2. godzin nowych materiałów wideo. Często tworzone są przez pasjonatów, którzy wykorzystują każde dostępne urządzenie do zapisywania wideo. LifeCam HD-5000 pozwoli im tworzyć filmy, które można będzie oglądać w wysokiej jakości na ekranie komputera, telefonu komórkowego, a także na ekranach nowych telewizorów, coraz częściej wyposażonych w dostęp do Internetu. Coraz szybsze łącza oraz upowszechnienie się ekranów w proporcjach 16x9 i technologii HD powoduje, że kamery internetowe pracujące w tym standardzie będą cieszyły się rosnącym zainteresowaniem.

Kamera LifeCam HD-5000 będzie dostępna na polskim rynku od 30 marca w orientacyjnej cenie 179zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)