Kamera GOSCAM: "uwaga inspekcja"!

Kamera GOSCAM: "uwaga inspekcja"!

26.01.2009 13:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sprzedaży pojawiła się nowa kamerka inspekcyjna firmy GOSCAM. Kamera z wyświetlaczem bezprzewodowym LCD i kablem przedłużającym pozwala zajrzeć nawet do najtrudniej dostępnych miejsc, jak: otwory wentylacyjne, elementy maszyn, czy instalacje elektryczne.

Nowa kamerka –. oznaczona symbolem 8802AJ – stwarza szeroki wachlarz możliwości dla pracowników firm remontowo-budowlanych, instalatorów, mechaników czy hydraulików.

Kamerka składa się z części głównej, przypominającej pistolet, a także z wąskiego kabla o długości jednego metra, który dostosowuje się do ukształtowania monitorowanego obszaru. Na końcu przewodu znajdują się obiektyw kamery i diody doświetlające. Dzięki nim, możliwe jest monitorowanie stref całkowicie pozbawionych oświetlenia. Całość uzupełnia monitor o przekątnej 2,4 cala, który działa również bezprzewodowo, co sprawia, że można go odłączyć i wygodnie przeglądać obraz z kamery. Istnieje możliwość regulowania kontrastu i jasności obrazu oraz obrotu jego położenia. GOSCAM 8802AJ jest wodoszczelna, co pozwala na podgląd nawet w czasie deszczu. Kamera ma niewielkie wymiary (10. x 70 x 30 mm) i waży jedynie nieco ponad pół kilograma.

Obraz

Producent dołącza do kamery trzy specjalne końcówki, które w zależności od sytuacji można założyć na koniec kabla. Pierwsza z nich to lusterko, które ustawione pod odpowiednim kątem daje jeszcze lepsze możliwości obserwowania obiektów. Z kolei końcówki zakończone magnesem lub haczykiem pomogą odzyskać np. śrubokręt czy klucz, który spadł w miejsce, gdzie nie możemy dosięgnąć ręką. Zestaw uzupełnia dodatkowy kabel o długości jednego metra. Można go dołączyć do przewodu znajdującego się przy kamerce i dzięki temu zwiększyć jej zasięg.

Część główna kamerki GOSCAM pracuje na czterech akumulatorach AA, natomiast monitor posiada osobne zasilanie w postaci akumulatora, podobnego do montowanych w telefonach komórkowych. Cena urządzenia wynosi 799 zł, a gwarancja obowiązuje przez 12 miesięcy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)