Kamera do obserwacji procesu wzrostu roślin

Kamera do obserwacji procesu wzrostu roślin

Kamera do obserwacji procesu wzrostu roślin
Źródło zdjęć: © brinno.com
15.04.2010 23:43, aktualizacja: 18.04.2010 14:20

Kamera GardenWatchCam firmy Brenno umożliwia nagranie filmu, który w przyspieszonym tempie pokaże wzrost roślin. Urządzenie w określonych odstępach czasu wykonuje zdjęcia w formacie JPEG...

Zapewne część z nas hobbistycznie zajmuje się pielęgnacją roślin. Niestety zaobserwowanie gołym okiem ich wzrostu w normalnych warunkach nie jest możliwe. Zjawisko to często prezentowane jest w przyspieszonym tempie w programach przyrodniczych. Teraz również samodzielnie będziemy w stanie nagrać taki materiał wideo. Na rynku pojawił się gadżet ogrodowy – kamera, która pokaże wzrost roślin.

Kamera GardenWatchCam firmy Brenno umożliwia nagranie filmu, który w przyspieszonym tempie zobrazuje proces wzrostu roślin. Urządzenie w określonych odstępach czasu wykonuje zdjęcia w formacie JPEG. Serie te łączone są w sekwencje wideo, na których możemy podziwiać np. rozkwit kwiatów. Kamerę zamknięto w kompaktowej obudowie i umieszczono na specjalnym statywie, który można wbić w ziemię. Całość została zaprojektowana do pracy na zewnątrz i zasilana jest czterema bateriami AA.

Kamerę wyposażono w sensor optyczny CMOS 1.3 Mpix oraz pamięć Flash USB o pojemności 2 GB (istnieje możliwość podłączenia własnej pamięci o pojemności do 8 GB). Użytkownik może wybrać jeden z 6 dostępnych interwałów wykonywania zdjęć lub zdefiniować swój własny.

Zobacz materiał wideo...

Producent zaznacza, że GardenWatchCam może być wykorzystany również do obserwacji innych procesów – np. świetnie może obrazować nasz sen, poszczególne etapy powstawania budynków, przemieszczanie się chmur itp. Cena gadżetu to około 140 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)