Kamera do obserwacji procesu wzrostu roślin

Kamera do obserwacji procesu wzrostu roślin15.04.2010 23:43
Kamera do obserwacji procesu wzrostu roślin
Źródło zdjęć: © brinno.com

Kamera GardenWatchCam firmy Brenno umożliwia nagranie filmu, który w przyspieszonym tempie pokaże wzrost roślin. Urządzenie w określonych odstępach czasu wykonuje zdjęcia w formacie JPEG...

Zapewne część z nas hobbistycznie zajmuje się pielęgnacją roślin. Niestety zaobserwowanie gołym okiem ich wzrostu w normalnych warunkach nie jest możliwe. Zjawisko to często prezentowane jest w przyspieszonym tempie w programach przyrodniczych. Teraz również samodzielnie będziemy w stanie nagrać taki materiał wideo. Na rynku pojawił się gadżet ogrodowy – kamera, która pokaże wzrost roślin.

Kamera GardenWatchCam firmy Brenno umożliwia nagranie filmu, który w przyspieszonym tempie zobrazuje proces wzrostu roślin. Urządzenie w określonych odstępach czasu wykonuje zdjęcia w formacie JPEG. Serie te łączone są w sekwencje wideo, na których możemy podziwiać np. rozkwit kwiatów. Kamerę zamknięto w kompaktowej obudowie i umieszczono na specjalnym statywie, który można wbić w ziemię. Całość została zaprojektowana do pracy na zewnątrz i zasilana jest czterema bateriami AA.

Kamerę wyposażono w sensor optyczny CMOS 1.3 Mpix oraz pamięć Flash USB o pojemności 2 GB (istnieje możliwość podłączenia własnej pamięci o pojemności do 8 GB). Użytkownik może wybrać jeden z 6 dostępnych interwałów wykonywania zdjęć lub zdefiniować swój własny.

Zobacz materiał wideo...

Producent zaznacza, że GardenWatchCam może być wykorzystany również do obserwacji innych procesów – np. świetnie może obrazować nasz sen, poszczególne etapy powstawania budynków, przemieszczanie się chmur itp. Cena gadżetu to około 140 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)