Kaleidescape chce legalnie kopiować Blu-ray

Kaleidescape chce legalnie kopiować Blu‑ray

Kaleidescape chce legalnie kopiować Blu-ray
Źródło zdjęć: © Blue-Ray.com
08.02.2008 14:00, aktualizacja: 08.02.2008 15:00

Amerykańska firma Kaleidescape - producent zaawansowanych systemów domowej rozrywki - poinformowała, iż zamierza wkrótce wyposażyć swoje produkty w obsługę standard Blu-ray. Nie wiadomo na razie, jak na te zapowiedzi zadeklarują wytwórnie firmowe - plany Kaleidescape przewidują bowiem wprowadzenie funkcji kopiowania zawartości płyty BD na twardy dysk odtwarzacza wideo.

Kaleidescape produkuje "domowe serwery multimedialne" - urządzenia, które nie tylko potrafią odtwarzać filmy DVD, ale mogą także zmagazynować całą kolekcję filmową właściciela ( wyposażono je w funkcje kopiowania zawartości krążka na wbudowany twardy dysk - dzięki temu użytkownik nie musi za każdym razem umieszczać płyty z filmem w czytniku ).

Firma zapowiedziała właśnie, że wchodzący w skład jej systemu multimedialnego odtwarzacz wideo zostanie wyposażony w możliwość odczytywania płyt Blu-ray. Z zapowiedzi wynika też, że podobnie jak w przypadku płyt DVD, użytkownik będzie mógł skopiować film HD z płyty na twardy dysk - Kaleidescape chce wykorzystać do tego przewidzianą w specyfikacji formatu Blu-ray funkcję Managed Copy ( jest to element systemu AACS - pozwala ona na wykonanie zabezpieczonej przed nielegalnym dystrybuowaniem kopii filmu ). Problem w tym, że na razie na rynku nie ma obsługujących ją filmów...

Przedstawiciele firmy liczą jednak, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy ta sytuacja ulegnie zmianie i gdy na początku 2009 r. na rynku pojawi się nowa wersja odtwarzacza Kaleidescape, to nabywcy urządzenia będą bez problemu mogli kupić filmy z opcją Managed Copy.

Warto wspomnieć, że wyposażenie swoich produktów w funkcję kopiowania filmów z płyt DVD przysporzyło Kaleidescape swego czasu sporo problemów - organizacja DVD CCA ( Copy Control Association ) kilka lat temu oskarżyło firmę o nielegalne kopiowanie filmów oraz łamanie licencji DVD.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)