JVC i Funai - wespół w zespół

JVC i Funai - wespół w zespół

JVC i Funai - wespół w zespół
Źródło zdjęć: © WP.PL
30.01.2008 12:30, aktualizacja: 30.01.2008 13:29

Japońskie koncerny Victor Company of Japan ( JVC ) oraz Funai Electric zamierzają wspólnie projektować i dystrybuować telewizory LCD - wynika z nieoficjalnych doniesień. Negocjowana właśnie przez firmy umowa przewiduje m.in., że produkowane w polskiej fabryce Funai telewizory będą sprzedawane w Europie przez JVC.

Na razie obie firmy nie potwierdzają tych doniesień - aczkolwiek rzecznik Funai potwierdził, że koncerny dyskutują o możliwości nawiązania współpracy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że firmy będą wspólnie projektowały telewizory ciekłokrystaliczne.

Umowa przewiduje również, że JVC będzie dostarczać Funai LCD TV produkowane w swojej fabryce w Meksyku - Funai będzie je sprzedawać pod własną marką w USA. JVC ma się też zająć sprzedażą w Europie Zachodniej telewizorów, które Funai będzie produkował w fabryce w Nowej Soli. Współpraca ma oficjalnie ruszyć w 2009 r. - wtedy na rynek mają trafić pierwsze wspólnie zaprojektowane telewizory LCD.

Warto wspomnieć, że nie będzie to pierwsze takie porozumienie w branży elektroniki użytkowej - obecnie w zakresie produkcji telewizorów LCD współpracują m.in. Toshiba z Sharpem oraz Matsushita ( Panasonic ) i Hitachi.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)