Już wkrótce krajowy finał Imagine Cup 2011

Już wkrótce krajowy finał Imagine Cup 2011

Już wkrótce krajowy finał Imagine Cup 2011
15.04.2011 11:26, aktualizacja: 15.04.2011 11:45

Microsoft ogłosił listę dziesięciu zespołów, które zakwalifikowały się do ścisłego finału krajowej edycji Imagine Cup w kategorii Projektowanie Oprogramowania. 20 kwietnia poznamy zwycięzców, którzy będą reprezentować nasz kraj na światowych finałach konkursu w Nowym Jorku.

Tegoroczne krajowe finały Imagine Cup w kategorii Projektowanie Oprogramowania odbędą się 1. i 20 kwietnia br. w Warszawie. Drugiego dnia podczas uroczystej gali ogłoszenia wyników w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego poznamy zwycięski zespół, który będzie reprezentował Polskę na finałach światowych konkursu w lipcu w Nowym Jorku.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Do finału krajowej edycji Imagine Cup 201. w kategorii Projektowanie Oprogramowania zakwalifikowały się następujące drużyny:

- CodeRaiders z Politechniki Łódzkiej,
- Dangerous Mind z Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,
- eyePUTers z Politechniki Poznańskiej,
- HigherLevel z Uniwersytetu Gdańskiego,
- Milky Way Team z Politechniki Białostockiej,
- TASTE z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie,
- Terrarium z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
- The Eradicators z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie,
- The Farsighters z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie,
- Waćpany z Politechniki Gdańskiej.

„Zespoły, które zakwalifikowały się do krajowych finałów Imagine Cup mogą być z siebie dumne, ponieważ już na tym etapie jest to ogromny sukces,”. – powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Developer & Platform Group w polskim oddziale firmy Microsoft. – „Jak co roku, jestem pod olbrzymim wrażeniem jakości projektów przygotowanych przez naszych studentów. I jak co roku, poprzeczka jaką sami sobie stawiają, jest podnoszona coraz wyżej.”

Do tegorocznej edycji Imagine Cup zgłosiło się aż 350. polskich studentów. Tym samym Polska znalazła się w pierwszej dziesiątce krajów w ogólnej klasyfikacji konkursowej Imagine Cup 2011.

Imagine Cup to największy konkurs technologiczny dla studentów. W jego ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 32. 000 studentów z ponad 100 krajów. Wzorem lat ubiegłych, uczestnicy Imagine Cup 2011 mają przygotować projekty będące odpowiedzią na przesłanie „Wyobraź sobie świat, w którym technologia pozwala rozwiązać najtrudniejsze problemy.” Problemy te zostały zdefiniowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych w tzw. Milenijnych Celach Rozwoju.

Polscy studenci mogli również spróbować swoich sił w trzech dodatkowych kategoriach konkursowych Imagine Cup 2011 – Polish Windows Phone 7 Award, Polish Internet Explorer 9 Award oraz Polish Windows Azure Award.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)