Już w kwietniu kolejne istotne zmiany na Allegro

Już w kwietniu kolejne istotne zmiany na Allegro23.02.2017 13:03
Już w kwietniu kolejne istotne zmiany na Allegro
Źródło zdjęć: © PAP | Grzegorz Hawałej

Przeglądasz Allegro częściej na telefonie niż na komputerze? W takim razie zmiany w serwisie na pewno cię ucieszą.

Allegro poważnie się zmienia. Od niedawna komentarze wystawiać mogą wyłącznie kupujący przedmiot. To dopiero początek nowości, kolejne planowane są już na wiosnę. W kwietniu Allegro usprawni wygląd ofert. Z przeprowadzonych przez serwis badań wynika, że 35 proc. kupujących nie znajduje wszystkich istotnych informacji o warunkach oferty - np. gwarancji czy zwrocie - a 38 proc. ma trudności z wyborem produktu. Po kwietniowej modyfikacji ma się to zmienić.

Od kwietnia br. sprzedający będą mogli korzystać z edytora, który docelowo zastąpi szablony HTML. Warunki oferty zostaną oddzielone od opisu przedmiotu i znajdą się w odrębnych sekcjach: Dostawa, Płatność, Gwarancja, Reklamacje, Zwroty, O sprzedającym. Te zmiany wpłyną na zwiększenie intuicyjności w użytkowaniu platformy - kupujący znajdzie interesujące go informacje zawsze w tym samym miejscu, co ułatwi wybór najkorzystniejszej dla niego oferty. Kolejną zmianą jest wprowadzenie większej liczby obowiązkowych parametrów. To pozwoli kupującym łatwiej znaleźć przedmiot i porównać go z innymi ofertami - informuje Allegro.

Oprócz tego do każdej oferty będzie można dodać 8 zdjęć (a w takich kategoriach jak Samochody, Motory i quady oraz Nieruchomości - 16), a także filmy (z YouTube lub Vimeo) czy dodatkowe załączniki, takie jak pliki PDF. Dzięki temu w opisie przedmiotu będziemy mogli znaleźć np. certyfikaty czy schematy działania.

288931990584305722
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

To zmiany szykowane na kwiecień. Z kolei w lipcu w opisach oferty pojawią się także informacje na temat punktów odbioru osobistego (jednego lub kilku) wraz z adresem, o ile sprzedający taką opcję udostępni.

Skąd te zmiany? Allegro zdaje sobie sprawę, że dziś częściej korzysta się ze smartfonów i tabletów niż komputera. Od kwietnia kupowanie na platformach mobilnych ma być wygodniejsze i bardziej przejrzyste.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)