Już nigdy nie zgubisz bagażu! Elektrofoniczna walizka z wagą i WiFi

Już nigdy nie zgubisz bagażu! Elektrofoniczna walizka z wagą i WiFi
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

27.01.2015 15:20, aktual.: 27.01.2015 15:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po dwóch latach badań inżynierowie i projektanci marki Delsey zaprezentowali prototyp interaktywnej walizki Pluggage, którą będzie można obsługiwać za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej. O wyborze funkcjonalności jakie będą oferować seryjnie produkowane walizki Pluggage zadecydują internauci.

Podróżowanie 2.0 - prostota i funkcjonalność

Podróżowanie jest jedną z tych dziedzin życia, które w najbliższych latach będzie intensywnie korzystać z rozwiązań mobilnych i osiągnięć innowacyjnych technologii. Nowoczesna podróż ma być przede wszystkim bezpieczna, spokojna i maksymalnie prosta. Bazując na tym przekonaniu, projektanci stworzyli prototyp walizki, która za pomocą specjalnej aplikacji łączy się z użytkownikiem i przekazuje mu informacje np. o wadze zapakowanego bagażu, statusie lotu albo o tym, czy walizka została poprawnie odprawiona i załadowana do właściwego samolotu. Prototyp walizki wyposażono również w mobilny akumulator (power bank), który pozwala w dowolnym momencie naładować smartfon albo tablet. Inżynierowie duży nacisk położyli na kwestię bezpieczeństwa –. walizkę można zaprogramować w taki sposób, żeby można ją było otwierać odciskiem palca właściciela albo innej, wskazanej osoby.

Co potrafi walizka?

Przed odlotem: wskaźnik ciężaru bagażu zapobiega niemiłym niespodziankom przy stanowiskach odpraw bagażowych. Dzięki wskaźnikowi można na bieżąco kontrolować wagę bagażu podczas pakowania, decydując o tym, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej walizce.

Podczas podróży: wbudowany mobilny akumulator pozwoli naładować dowolne urządzenie elektroniczne. Dzięki temu rozwiązaniu podróżni będą mogli na bieżąco korzystać ze swoich telefonów, tabletów albo komputerów.

Na pokładzie samolotu: dedykowana aplikacja poinformuje pasażera, czy jego bagaż po odprawie trafił do luku bagażowego właściwego samolotu. To szczególnie przydatne rozwiązanie, szczególnie że codziennie na świecie gubionych jest 8. tys. walizek i toreb, co rocznie daje sumę ponad 26 milionów zagubionych bagażów.

Po wylądowaniu: system bezpieczeństwa w walizce Pluggage poinformuje podróżnego, czy walizka była otwierana bez jego wiedzy. Dodatkowo, walizki będą wyposażone w system Fingerprint ID, który pozwoli na otworzenie walizki dopiero po zeskanowaniu odcisku palca jej właściciela.

Przerwa w podróży: dzięki wbudowanym głośnikom użytkownicy walizek Pluggage będą mogli słuchać ulubionej muzyki np. w tracie oczekiwania na kolejny lot.

Aplikacja dedykowana walizkom Pluggage poinformuje podróżnych o statusie lotów, ewentualnych opóźnieniach w podróży oraz o warunkach pogodowych. Dodatkowo, same walizki zostaną wyposażone w wewnętrzny system oświetlenia, który ułatwi przeglądanie zawartości walizki w trudnych warunkach oświetleniowych.

Do marca internauci z całego świata na stronie www.delseypluggage.com mogą głosować na najciekawsze i najbardziej przydatne rozwiązania, które ich zdaniem powinny znaleźć się w seryjnie produkowanych walizkach Pluggage.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)