Już niebawem będziemy mogli polecieć na Marsa?

Już niebawem będziemy mogli polecieć na Marsa?
Źródło zdjęć: © Chip.pl

22.05.2014 16:27, aktual.: 22.05.2014 17:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elon Musk - znany miliarder, wizjoner i założyciel takich firm jak Tesla Motors, PayPal i SpaceX - podczas ostatniej międzynarodowej konferencji poświęconej rozwojowi przestrzeni kosmicznej opowiedział o swoich planach dotyczących komercyjnej eksploracji najbliższych zakątków wszechświata.

Na Ziemi jest mnóstwo miejsc, które zapierają dech w piersi. Ale spoglądając na rozgwieżdżone, nocne niebo trudno zgasić w sobie pragnienie podróży w kosmos. Elon Musk nie tylko podziela to pragnienie - ten miliarder od kilku lat aktywnie próbuje je ziścić. Rozwój technologii kosmicznej przebiega bardzo wolno, ale ostatnie dokonania SpaceX rozbudzają nadzieję na przyszłość.

Kwietniowe testy dwustopniowej rakiety Falcon 9 przebiegły pomyślnie i przedsiębiorstwo rozpoczęło już prace nad rakietą wielorazowego użytku, dzięki której wycieczki w kosmos byłyby w ogóle możliwe, a budowa kolonii na Marsie nabrałaby w końcu rozpędu.

A ile będzie kosztowała przyjemność zwiedzania Czerwonej Planety? "Na podstawie dokonanych przeze mnie obliczeń będziemy w stanie wysłać kogoś na Marsa za jakieś pół miliona dolarów. To będzie wyprawa dla tych, których będzie na to stać i którzy naprawdę będą tego chcieli. Sądzę, że jeśli osiągniemy nasze podstawowe cele, wtedy to wszystko będzie możliwe i mam nadzieję, że stanie się to jeszcze przed moją śmiercią" - powiedział Elon Musk.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Co z Windows 9 i nowym Office?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)