Jumping Sumo i Rolling Spider: dwie nowe zabawki od firmy Parrot

Jumping Sumo i Rolling Spider: dwie nowe zabawki od firmy Parrot

Jumping Sumo i Rolling Spider: dwie nowe zabawki od firmy Parrot
25.02.2015 13:17, aktualizacja: 26.02.2015 13:27

Francuski producent dronów przygotował dwa nowe produkty dla osób, które mają dość grania na smartfonach. Wyjdź więc na podwórko, przygotuj tor przeszkód i… Spójrz na ekran swojej słuchawki?

Obraz

Parrot Jumping Sumo to zdalnie sterowany robot, który wyglądem przypomina owada. Jest w stanie obrócić się o 9. bądź 180 stopni w ułamku sekundy. Może też wykonywać spektakularne skoki i ląduje zawsze na kołach (jego osobisty rekord to 80 cm, czyli „nieznacznie” mniej od minimum olimpijskiego).

Przyglądaj się z dystansu

Robot kontrolowany jest za pomocą dowolnego tabletu bądź smartfonu poprzez sygnał pochodzący z sieci Wi-Fi, którą robot sam generuje. Producent wyposażył go w kamerę, która umożliwia transmitowanie na żywo obrazu z wykonywanych akrobacji bezpośrednio na ekran sparowanego urządzenia. Co istotne, aby uzyskać możliwość takiego sterowania należy wcześniej zainstalować darmową aplikację FreeFlight 3.

Obraz

Czy to pająk? Czy to samolot?

Patrz, to Superman! A nie, czekaj…. Spiderman? Rolling Spider z pająka ma nie tylko nazwę. Mowa oczywiście o niewielkim, latającym dronie, do którego możesz doczepić dwa cienkie koła. Dzięki nim zabawka może nie tylko latać, ale śmiało jeździć nie tylko po podłodze, ale i po ścianach oraz suficie.

Intuicyjne latanie

Zawsze marzyłeś o byciu pilotem? Aby latać tym dronem nie jest wymagana licencja, a jedynie smartfon bądź tablet wyposażony w moduł Bluetooth 4.0. Ponadto Rolling Spider został on wyposażony w żyroskop, dzięki którem sterowanie jest proste i intuicyjne.

Źródło artykułu:Stuff
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)