Jolla Ltd. zajmie się produkcją nowych smartfonów z MeeGo

Jolla Ltd. zajmie się produkcją nowych smartfonów z MeeGo

Jolla Ltd. zajmie się produkcją nowych smartfonów z MeeGo
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.07.2012 13:57

Grupa byłych pracowników Nokii i entuzjastów systemu MeeGo założyła firmę Jolla (po fińsku „łódka”), która ma zająć się wprowadzeniem na rynek nowych urządzeń z systemem MeeGo. W Jolla zatrudnienie znajdą dyrektorzy, byli specjaliści z Nokii oraz wyróżniający się entuzjaści spośród społeczności skupionej wokół rozwoju tego systemu.

Jolla nie jest związana kapitałowo z Nokią, a jej założyciele zapewniają, że mają wystarczające poparcie inwestorów i moce produkcyjne by tworzyć nowe smartfony z MeeGo.

Szefem nowego startupu został Marc Dillon, który pracował w Nokii przez 1. lat i pełnił w niej stanowisko głównego inżyniera MeeGo od stycznia 2006 roku. Założyciele wierzą w fiński system operacyjny i mają nadzieję, że uda im się zaistnieć na rynku zdominowanym przez iOS i urządzenia z Androidem.

_ Nokia stworzyła coś wspaniałego – najlepszy na świecie produkt dla smartfonów. Zasługuje on na to, by kontynuować pracę nad nim i będziemy to robić razem z uzdolnionymi ludźmi, którzy przyczyną się do sukcesu MeeGo. Wraz z partnerami i inwestorami międzynarodowymi, Jolla Ltd. będzie projektować, rozwijać i sprzedawać nowe smartfony oparte na MeeGo. Zespół Jolla składa się z wielu inżynierów i dyrektorów pracujących wcześniej nad MeeGo i aktualnie prowadzi agresywną rekrutację najlepszych talentów, by razem tworzyć nową generację smartfonów. _

Cóż…. Nokia najwyraźniej miała na ten temat inne zdanie, ale „śmiałym szczęście sprzyja”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)