Jeszcze w tym roku WiFi pojawi się w pociągach Pendolino

Jeszcze w tym roku WiFi pojawi się w pociągach Pendolino

Jeszcze w tym roku WiFi pojawi się w pociągach Pendolino
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC0
Adam Bednarek
09.01.2018 11:31, aktualizacja: 09.01.2018 12:38

Ale nie w każdym. Na instalację bezprzewodowego internetu we wszystkich składach trzeba będzie poczekać trochę dłużej.

Na antenie Radia Kraków minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zapowiedział, że za kilka miesięcy na tory wyjadą pierwsze pociągi Pendolino z internetem - pisze portal rynek-kolejowy.pl.

Montaż bezprzewodowego internetu we wszystkich składach jednak jeszcze trochę potrwa. WiFi w każdym pociągu ED250 doczekamy się na przełomie 2018 i 2019 roku. Dokładnego terminu nie znamy, mówi się o końcówce bieżącego roku lub styczniu 2019. Wtedy wszyscy pasażerowie Pendolino będą mogli skorzystać z internetu na pokładzie pociągu.

W pociągu za 20 mln euro (tyle kosztowała każda “sztuka” Pendolino) od początku nie ma internetu, ponieważ PKP Intercity nie wpisało takiego wymagania do przetargu. Na początku 2017 roku portal money.pl informował, że przewoźnik negocjował z producentem, by ten podłączył w pociągach potrzebne instalacje. Miało do tego dojść w czerwcu 2017. Potem instalacja nie była możliwa, bo pasażerowie nie mieliby czym podróżować. Trzy składy nie kursowały, a reszta była “w ruchu”.

Przeszkodą w instalacji WiFi miała być też możliwa utrata gwarancji. Montaż wymaga naruszenia pudła pociągu. Andrzej Adamczyk zdradził jednak, że w tej sprawie udało się dojść do porozumienia z producentem pociągu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (111)