Jesteś klientem tego banku? Uważaj na nowe zagrożenie

Jesteś klientem tego banku? Uważaj na nowe zagrożenie

Jesteś klientem tego banku? Uważaj na nowe zagrożenie
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Adam Bednarek
12.02.2018 11:40

Polski bank informuje o nowym zagrożeniu, które uderzyć może w użytkowników smartfonów i tabletów. Wystarczy chwila nieuwagi, by stracić pieniądze.

Fałszywa aplikacja podszywa się pod multimedialną wtyczkę, która służy między innymi do wyświetlania animacji - ostrzega na swojej stronie internetowej Raiffeisen Polbank. Jak działa program podstawiony pod oszustów?

Aplikacja może wyświetlić fałszywy komunikat, rzekomo pochodzący z banku. Po kliknięciu użytkownikowi pokazuje się podstawiona strona logowania w bankowości mobilnej. Celem przestępców jest więc wyłudzenie hasła i loginu do serwisu bankowego.

Obraz
© Materiały prasowe

Raiffeisen Polbank pokazuje, jak może wyglądać fałszywa aplikacja

Jak informuje bank, złośliwe oprogramowanie może również przejąć kontrolę nad urządzeniem i przechwycić hasła SMS. Mówiąc w skrócie, po prostu może doprowadzić do wyczysczenia bankowego konta.

Jak się chronić? Przede wszystkim sprawdzać, skąd instalujemy aplikację i jakie ma oceny oraz komentarze. Bank radzi również, by nie pobierać żadnych aplikacji udostępnionych poprzez link w wiadomości SMS. A gdy już korzystamy z serwisu bankowego upewnijmy się, czy to na pewno oryginalna strona lub aplikacja. Tylko w ten sposób uchronimy się przed podaniem cyberprzestępcom prywatnych danych.

Na razie o zagrożeniu informuje Raiffeisen Polbank, ale niewykluczone, że zagrożeni są klienci wielu polskich banków. Zwykle złośliwe oprogramowania potrafią podszywać się pod niejedną firmę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)