Jesteś bardzo bogaty? Ciekawe, czy stać cię na te horrendalnie drogie aplikacje

Jesteś bardzo bogaty? Ciekawe, czy stać cię na te horrendalnie drogie aplikacje
Źródło zdjęć: © Fotolia / Oleksiy Mark

20.05.2016 | aktual.: 29.12.2016 08:23

Aplikacje mobilne kojarzą się nam raczej z takimi, które kosztują najwyżej kilkanaście złotych, dolarów czy euro. Ale w repozytoriach najważniejszych platform mobilnych znajdziemy również takie programy, które **kosztują naprawdę bardzo dużo i często nie oferują niczego oszałamiającego w stosunku do ceny**. Niektóre wręcz nie robią nic poza tym, że są po prostu drogie. Kojarzysz któreś z najdroższych aplikacji na świecie? Oto zestawienie najdroższych aplikacji mobilnych na świecie!

Aplikacje mobilne kojarzą się nam raczej z takimi, które kosztują najwyżej kilkanaście złotych, dolarów czy euro. Ale w repozytoriach najważniejszych platform mobilnych znajdziemy również takie programy, za które trzeba zapłacić naprawdę bardzo dużo i często nie oferują niczego oszałamiającego w stosunku do ceny. Po co w takim razie je kupować, co zastaniemy za tak spore pieniądze? Sprawdzamy.

*Kojarzysz któreś z najdroższych aplikacji na świecie? Oto nasze zestawienie. *

1 / 10

BIP Black na iOS - masz milion "dolców" na koncie?

Obraz
© Sklep Play / AppStore

"Aplikacja milionerów" - tak mówi się o VIP Black. Nie dość, że aplikacja jest niesamowicie droga - należy za nią zapłacić 1199 dolarów, to w dodatku po jej pobraniu i zalogowaniu się należy potwierdzić, że na koncie posiadamy więcej, niż 1 milion dolarów. Wraz z nią otrzymujemy dostęp do luksusowych usług typu concierge - kompleksową opiekę partnerów aplikacji, w tym hoteli oraz ekskluzywnych restauracji na całym świecie.

2 / 10

Alpha-Trader na iOS za tysiąc dolarów

Obraz
© Sklep Play / AppStore

Alpha-Trader to aplikacja dla rekinów giełdowych, którzy potrzebują aktualnych informacji na temat światowych indeksów.. W internecie jest pełno tego typu usług, a także aplikacji mobilnych, które robią dokładnie to samo - jednak nie trzeba będzie zapłacić za to aż 999 dolarów. Nie wiadomo, dlaczego ta aplikacja jest tak absurdalnie droga.

3 / 10

Abu Moo Collection na Androida - "świecidełka spowszednieją"

Obraz
© Sklep Play / AppStore

Deweloper stojący za serią aplikacji stworzył programy w formie widżetów na Androida, które poza tym, że przedstawiają szlachetne kamienie, nie robią nic. Jeden kosztuje 400 dolarów, a cała kolekcja aż 2400 dolarów, co stawia ją na podium w zestawieniu najdroższych pozycji w repozytorium Google. Wysokie miejsce otrzymuje też w rankingu najbardziej absurdalnych aplikacji na świecie. Jeżeli ktoś narzeka na nadmiar pieniędzy i chce mocno zamanifestować, że stać go na wszystko - warto pochwalić się takim oto widżetem.

4 / 10

Paskudny Most Expensive Android Widget na Androida

Obraz
© Sklep Play / AppStore

Za 199 dolarów możemy otrzymać "najdroższy" (w tłumaczeniu nazwy) widżet dla Androida. Będzie on krzyczał wręcz z ekranu telefonu komórkowego, że jesteśmy w posiadaniu czegoś absolutnie wyjątkowego i bardzo drogiego. 200 dolarów na widżet, który poza tym, że nazywa się najdroższym, nie robi nic, to mimo wszystko bardzo słaba inwestycja - choć niektórzy zadowolą się faktem, iż mogli wydać pieniądze akurat w ten sposób. Poza tym... wygląda paskudnie.

5 / 10

Nie lepszy The Most Expensive App na Androida

Obraz
© Sklep Play / AppStore

Kolejna pozycja z serii "najgłupsza aplikacja na Androida". Mamy do czynienia również z absurdalnie drogim oprogramowaniem, jednak warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę wynoszącą 400 dolarów, ale również na fakt, że po jej otwarciu widzimy jedynie zdjęcie pięknego, choć z pewnością niewartego ceny aplikacji, diamentu. Najciekawsze jest to, że tę aplikację pobrało kilka osób i... nie wiadomo co nimi kierowało.

6 / 10

iDIA - Diagnostic Imaging Atlas, Small Animal na iOS

Obraz
© Sklep Play / AppStore

Za 399 dolarów weterynarze mogą pobrać aplikację, która może znacząco usprawnić ich pracę. W programie prezentowane są najróżniejsze przypadłości mogące trapić mniejsze zwierzęta, w tym domowe. Aplikacja w formie atlasu nie tylko będzie przydatnym kompendium wiedzy na temat chorób u psów, kotów, czy hodowlanych gryzoni, ale także świetnym podręcznikiem medycznym dla studentów chcących kiedyś zostać specjalistami w tym kierunku.

7 / 10

Syntezator TouchChat AAC with WordPower na iOS

Obraz
© Sklep Play / AppStore

Niezwykle przydatna aplikacja dla osób, które mają trudności z mówieniem. Za pomocą tabletu z iOS na pokładzie mogą w prosty sposób porozumiewać się z otoczeniem, o ile mają możliwość obsługi interfejsu programu. Ten nie tylko oferuje wirtualną klawiaturę QWERTY, ale również zbiór przydatnych gotowych szablonów zdań, któe możemy wykorzystać w konwersacji. Warto zwrócić uwagę na syntezator mowy w aplikacji, który głośno wypowie wprowadzone do programu wyrazy. Aby nabyć tę aplikację należy wyłożyć 299 dolarów.

8 / 10

SafeSession Voice na iOS - gdzie tu sens?

Obraz
© Sklep Play / AppStore

Dla osób, które cenią wysoki poziom prywatności, aplikacja SafeSession Voice może okazać się przydatną, o ile pominiemy cenę, która wynosi 299 dolarów. Aby móc skorzystać z prywatnych połączeń w sieci VoIP należy mieć zainstalowaną aplikację na obydwu urządzeniach, które chcemy zestawić w połączeniu. Jednak na iOS znajduje się tyle dużo tańszych (a nawet darmowych) aplikacji, które oferują podobne możliwości, że nie można nikomu polecać programu od SafeSession. Jest po prostu zbyt drogi.

9 / 10

Water Globe na iOS - czy kicz może być bardziej kiczowaty?

Obraz
© Sklep Play / AppStore

Szklane kule ze zdjęciem, wypełnione "śniegiem" lub brokatem to całkiem popularny, choć odrobinę tandetny element wystroju wnętrz. Niektórzy chcą mieć coś podobnego w swoim smartfonie i Water Globe na to pozwala. Możemy wybrać jedno z oferowanych w aplikacji zdjęć oraz model szklanej kuli i... po prostu się nią bawić. Dzięki wbudowanemu w urządzenie czujnikowi położenia, interaktywna kula będzie reagować na wstrząsy i powodować poruszanie się znajdującego się w naczyniu śniegu lub brokatu. Nie wiemy jednak dlaczego ta aplikacja kosztuje 219 dolarów - znacznie taniej będzie kupić prawdziwą kulę.

10 / 10

Perfect Penalty 2012 na iOS

Obraz
© Sklep Play / AppStore

Gra, za którą należy zapłacić 300 dolarów powinna obfitować w niesamowite rozwiązania, dobry scenariusz, świetną mechanikę oraz genialną grafikę. Perfect Penalty 2012 to tylko mało ciekawy symulator rzutów karnych. Niektórzy zdecydowali się go nawet kupić i okazuje się, że recenzent opisuje go jako "najgorszą grę w historii". Biorąc pod uwagę samą cenę, można śmiało stwierdzić, że nie mamy do czynienia z wybitnym tytułem.

Jakub Szczęsny / słk

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)